YouTube ile satış ortaklığı yaparak para kazanmak

Youtube ile satış ortaklığı yaparak para kazanmak ister miydiniz?

Youtube ile satış ortaklığı yaparak para kazanmak ister miydiniz?

Dünyanın en büyük video arama motoru olan YouTube sayesinde para kazanmak ister miydiniz? YouTube’u kullanarak ayda binlerce dolar kazanan insanlar vardır. Bu şekilde para kazanan insanlar genellikle Clickbank‘i kullanarak para kazanır.

YouTube ile satış ortaklığı yaparak para kazanmak

Clickbank dünyanın en büyük satış ortaklığı ağıdır. Bu ağdan para kazanabilmek için birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden en çok para kazandıranlardan bir tanesi de YouTube ile satış ortaklığından para kazanmaktır. Yapmanız gereken şey öncelikle Clickbank’in marketplace’inden pazarlamak için bir ürün seçmek. Daha sonra bu ürünü YouTube sayesinde pazarlamaya başlayacaksınız. Bunun için iki seçeneğiniz var: Video yüklemek veya ilgili videolara yorum göndermek.

Video yüklemek

Pazarlamayı seçtiğiniz ürünle ilgili videolar yükleyerek YouTube sayesinde Clickbank’ten para kazanabilirsiniz. Örneğin, zayıflama ile ilgili bir e-kitap pazarladığınızı düşünelim. YouTube’a yüklemeniz gereken videolar da zayıflama ile ilgili olmalı bu sayede videolarınız zayıflamak isteyen kişiler izleyecek ve potansiyel müşteri konumuna gelecekler. YouTube’a ürününüz ile ilgili 30-40 video yükledikten sonra videolarınızın açıklama kısmına ürünü tanıtan kısa bir açıklama ve altına da satış ortaklığı linkinizi ekleyeceksiniz. Bu sayede para kazanacaksınız. Ben bu yöntemi kullanarak para kazanmıştım. Ayrıca benim pazarladığım ürün Türkçe bir üründü ve satılması zor bir üründü. Clickbank’ten bu şekilde para kazanmanız gerçekten çok kolay 🙂

İlgili videolara yorum yapmak

Bu yöntemi fazla tavsiye etmiyorum ama yine de işe yaradığı zamanlar oluyor. Pazarladığınız ürün ile ilgili videoları YouTube’da buluyorsunuz ve bu videolara ürününüzü tanıtan kısa bir açıklama yazarak ve satış ortaklığı bağlantınızı ekleyerek yorum olarak gönderiyorsunuz. Bu sayede potansiyel müşterilere ulaşmış oluyorsunuz. Ben bu yöntemi kullanarak satış ortaklığı bağlantıma birçok hit aldım ama satış olmadı. Belki de şanssızdım 🙂 Bu yöntemi kullanıp kullanmamak size kalmış ama ben size öncelikle video yüklemeyi tavsiye ediyorum.

YouTube ile satış ortaklığı yaparak para kazanmak hakkında kendi tecrübelerim bu yukarıdaki gibi. Siz de bahsettiğim yöntemleri uygulayarak kendi tecrübelerinizi oluşturabilirsiniz 🙂 Dilerseniz Facebook ile satış ortaklığı yaparak para kazanmak başlıklı bir diğer yazımızı da okuyabilirsiniz. Satış ortaklığından para kazanmak için size verebileceğim en iyi tavsiye bu konu hakkında bol bol bilgi edinmenizdir. Buraya tıklayarak satış ortaklığı hakkında bilgi edinmeye başlayabilirsiniz.

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

4 Yorum
  1. murat
    • Kazandiran
  2. Burak
    • Kazandiran

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+