Yazı yazarak para kazanmak (detaylı bilgi)

Yazı yazarak para kazanmak herkes için internetten hızlı para kazanmanın kapılarını aralıyor.
İnternetten para kazanmanın yüzlerce yolu vardır. Yazı yazarak para kazanmak bu yollardan sadece bir tanesidir. Evden sadece yazı yazarak ek gelir kazanmak ya da ana gelirinizi oluşturmak istiyorsanız yazı(makale) yazarak para kazanabilirsiniz.

Yazı yazarak iki türlü para kazanılabilmektedir. Yazdığınız yazıları başka webmasterlara satarak ve yazdığınız yazıları kendi bloğunuz ya da web siteniz için kullanarak. Aşağıdaki yazılanları okuyarak bu iki yöntem hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Yazı yazarak para kazanmak

Yazılarınızı satarak para kazanın

Bu sistem hızlı ve basit işler. Herhangi bir webmaster ile anlaşırsınız ve yazılarınızı teslim eder etmez ya da öncesinde paranızı alırsınız. Biliyorum bu cümle çok yüzeysel oldu. O yüzden biraz daha detaylı şekilde anlatayım.

R10, wmaracı, webmastersitesi gibi webmaster forumlarında makale yazdırmak isteyen kişiler vardır. Bu kişiler ile forum üzerinden iletişime geçersiniz. Bu kişiler size yazdırmak istediği makalelerin başlığını ve konusunu iletir siz de belirlenen süre dahilinde yazıları yazarsınız ve teslim edersiniz. Yazıları teslim ettiğiniz zaman karşıdaki taraf ödemeyi hesabınıza geçer. Ödeme yöntemleri genellikle paypal, banka hesabına havale ve mobil ödemedir. Bu ödeme kanallarından herhangi birisine sahipseniz paranızı rahatlıkla alabilirsiniz.

Şu zamanlarda piyasada standart olarak her 100 kelime için 1 TL ödenmektedir. Sizin farkınız olması için referans toplayana kadar makalelerinizi biraz daha ucuzdan yazabilirsiniz. Referans topladıktan sonra normal fiyatlar dahilinde makale yazarlığı yaparak para kazanabilirsiniz. Günde 5 adet 200 kelimelik yazı yazsanız 10 TL kazanırsınız bu da ayda 300 TL eder. Başlangıç için iyi bir ek gelir olduğunu düşünüyorum. Webmasterlar ile iletişime geçebileceğiniz bazı forum adresleri şunlardır,

 • Wmaraci.com
 • R10.net
 • Webmastersitesi.com

Blog açarak para kazanabilirsiniz

Yazdığınız yazıları kendi açacağınız bir blogta da  değerlendirebilirsiniz. Belirli bir konusu olan bir blog açarak ve bloğunuza sürekli o konu hakkında makaleler ekleyerek ziyaretçilere ulaşabilirsiniz ve bloğunuz üzerinden reklamlar aracılığıyla para kazanabilirsiniz.

Yazıtör Starter ile yazı yazarak para kazanmayı en iyi şekilde öğrenebileceksiniz. Buraya tıklayın ve şimdi inceleyin.

Mesela zayıflama üzerine yazılar yayınladığınız bir bloğunuz olduğunu varsayalım. Blogunuza günde 2 adet kaliteli yazı eklerseniz 3-4 ay içerisinde belirli bir okuyucu kitlesine ulaşırsınız. Blogunuza ziyaretçi gelmeye başladığında ise bloğunuza reklam alabilirsiniz ve bu reklamlar üzerinden para kazanabilirsiniz.

İnternet üzerinden yazı(makale) yazarak para kazanmak bu şekildedir. Aklınıza takılan herhangi bir şey olursa yorum ya da iletişim kısmından bana ulaşabilirsiniz. Son olarak şunu söyleyeyim ki, yazı yazdıkça işleri daha çabuk halledeceksiniz ve hem daha bilgili bir insan olacaksınız hem de bu işten para kazanacaksınız.

Yazımızı video şeklinde okumak isterseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

7 Yorum
 1. Nihal Tanrıver
  • Kazandiran
 2. gulten
 3. Alparslan
  • Kazandiran
 4. Muhammed
  • Kazandiran

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+