Sosyal medya ile para kazanmak

Sosyal medya ile para kazanmak öğrenildiği takdirde çok rahat ve kazançlı bir yol olabilmektedir. Sosyal medyadan para kazanmanın birkaç yolu vardır. Bunlardan bir tanesi YouTube ile Adsense‘den para kazanmaktır bir diğeri ise blogunuza veya sitenize sosyal medyadan ziyaretçi sağlayarak reklamlardan para kazanmaktır. En sık yapılan ve en çok para kazandıran yol ise satış ortaklığıdır(sosyal medya ile satış ortaklığı yazımızı okumak için buraya tıklayın.)

Sosyal medya ile para kazanmak hala işe yaramaktadır ve çok kazançlıdır.

 

 

Sosyal medya ile para kazanmak

İçerisinde milyarlarca insanı barındıran sosyal medya siteleri ile çok fazla para kazanabilirsiniz. O siteleri bir pazar olarak görebilirsiniz. Üzerinden para kazanabileceğiniz milyonlarca potansiyel müşteri… Kulağa güzel geliyor değil mi? kimin gelmez ki 🙂 Sosyal medya ile para kazanmak istiyorsanız öncelikle yönteminizi belirlemeniz gerekmektedir. Ben bu yazıda satış ortaklığı ile sosyal medyadan para kazanmayı anlatacağım.(satış ortaklığının ne demek olduğunu bilmiyorsanız buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.)

Twitter

Twitter en aktif sosyal ağdır. Eğer Twitter’da pazarlayacağınız ürünle ilgili takipçiler edinirseniz paralarınızı saymaya başlayabilirsiniz. Örneğin bir zayıflama ürünü sattığınızı varsayalım. Twitter’da zayıflamayı isteyen kişileri bulursanız ve bu kişilerin sizi takip etmesini sağlarsanız para kazanabilirsiniz. Bunu yapabilmek için size tavsiyem öncelikle takipçi arttırma sitelerinden takipçi edinmeniz. Ardından da ürününüzü pazarladığınız tweetlerinizi rt sitelerinden retweet yaptırmanız. Bu iki yöntem sayesinde günde binlerce kişiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca blogunuza da bu yöntemlerle ziyaretçi çekerek blogunuz üzerinden de kazanç sağlayabilirsiniz.

Facebook

Tartışmasız dünyanın en kullanışlı sosyal ağı olan Facebook’tur. Facebook, kullanıcılarına sayfa açma, grup açma, video ve fotoğraf ekleme gibi sayısız imkanı sunmaktadır. Sizin yapmanız gereken şey ise pazarladığınız ürünü Facebook üzerinden tanıtmaktır. Pazarladığınız ürün ile ilgilenen bir kitle oluşturun ve pazarladığınız ürünü onlara satın. İşe sayfa veya grup açarak başlayabilirsiniz. Kitlenizi genişlettikçe satış yapma şansınız daha da fazla artacaktır. Ancak şunu unutmayın muhattabınız satış yaptığınız ürünle ilgili olan kişiler olmalı. Genel bir kitleye ürününüzü satmaya çalışırsanız başarısız olursunuz. Vücut geliştirme ile ilgili ürün pazarlıyorsanız vücut geliştirme sayfası veya grubu kurun ya da hali hazırda olan bu tür sayfalara reklam verin ya da o sayfaların gönderilerinde pazarladığınız ürünü tanıtın. Eğer kitle olarak bir hedefiniz olmazsa başarılı olamazsınız.

YouTube

En etkili sosyal medya sitesini en sona sakladım. YouTube’dan bahsediyorum. Şu an biraz şaşırmış olabilirsiniz ve YouTube’un nasıl Facebook ve Twitter’dan daha etkili olabileceğine hayret etmiş olabilirsiniz. YouTube videoları Google’da üst sıralara daha kolay çıkar ve aradan 2 yıl geçmiş olsa bile ziyaretçi çeker. Bu yüzden YouTube videoları ile para kazanmak daha etkili ve daha kolaydır. Özellikle Clickbank ürünlerini pazarlarken YouTube, eşi benzeri olmayan bir değere sahiptir. Pazarladığınız ürün ile ilgili bir video bulun ve bunu YouTube’a yükleyin. Açıklama kısmına da küçük bir açıklamayla birlikte satış ortaklığı linkinizi yerleştirin. Ne kadar çok video yüklerseniz satış yapma şansınız o kadar artar. Ben boy uzatma ile ilgili bir ürünü bu şekilde satmıştım. Size de bu yöntemi tavsiye ederim.

Önemli notlar

Sosyal medya ile para kazanmak için sosyal medyayı kullanırken her zaman hedef kitleye yoğunlaşmaya özen gösterin. Çünkü ürününüzle ilgili hedef kitle dışındaki kişilere ürünü pazarlamaya çalışırsanız başarısız olursunuz. Zayıf insana zayıflama ürünü satılmaz ama kilolu insana satılır. Eğer zayıflama ürünü pazarlıyorsanız kilolu kişileri bulmalısınız. Yani demek istediğim şey ürününüzle ilgili bir kitleye odaklanın ve bu şekilde satış ortaklığından para kazanmaya çalışın. Aksi takdirde yaptıklarınız büyük ihtimalle boşa gidecektir. Sosyal medya ile para kazanmak gözünüze kolay ya da zor görünebilir. Siz nasıl düşünüyorsanız öyledir aslında. Kolay diyorsanız evet kolaydır ama zor diyorsanız da zordur…

Tavsiyem

İnternetten para kazanmanın en iyi yolu kesinlikle satış ortaklığıdır. Şimdi satış ortaklığı ile ilgili detaylı bilgi edinmek için buraya tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz veya size tavsiye ettiğim Master Kazanç satış ortaklığı eğitim setini buraya tıklayarak şimdi inceleyebilirsiniz. Sosyal medya ile para kazanmak konulu yazımızın sonuna geldik. Para kazanmak ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

7 Yorum
  1. süleyman nergiz
    • Kazandiran
  2. sevgi
  3. Efekan CANDAN
    • Kazandiran
  4. Ahmet
    • Kazandiran

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+