Satış ortaklığına nasıl başlayabilirim?

satış ortaklığına nasıl başlayabilirim?

Satış ortaklığına başlamaya başlamaya karar veren kişilerin aklına gelen ilk sorulardan bir tanesi satış ortaklığına nasıl başlayabilirim? sorusudur. Bu sorunun cevabı oldukça kolaydır. Satış ortaklığına başlamak için izlemeniz gereken yolları aşağıda anlattım umarım faydalı olabilirim.

Satış ortaklığına nasıl başlayabilirim?

Satış ortaklığına başlamadan önce satış ortaklığının ne olduğunu bilmelisiniz. Satış ortaklığı bir ürünü veya hizmetin satışına aracı olduğunuz takdirde o satıştan komisyon kazanmanız demektir. Yani satış ortaklığına başlayabilmek için öncelikle satış ortağı olacağınız bir ürüne veya hizmete karar vermelisiniz. Satış ortaklığı ağlarına katılarak yüzlerce ürünün veya hizmetin satış ortağı olabilirsiniz. En iyi Türk satış ortaklığı ağlarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Herhangi bir satış ortaklığı ağına kayıt olduktan sonra sıra pazarlayacağınız ürünü seçmeye geldi. Ürün seçimi satış ortaklığından para kazanabilmeniz için yapmanız gereken en önemli tercihtir. Eğer kötü bir ürün seçerseniz o ürünü her ne yaparsanız yapın zor satarsınız ve kazancınız bu sebeple düşük olur. Bir ürünün iyi veya kötü olduğunu anlamak için aşağıda yazılanları takip edebilirsiniz,

  • Ürün kaliteli mi? kaliteli ise çok satılır
  • Ürünü kullananlar memnun mu? bu gerçekten çok önemli. İnternetten ürün hakkında olumlu yorumlar varsa satış oranı olumlu yönde etkilenir
  • İade oranı fazla olan bir ürün mü? eğer fazla ise uzak durmakta fayda var
  • Ürünün satış sitesi iyi dizayn edilmiş mi? müşteriye güven veriyor mu?
  • Ürün satış sonrası destek içeriyor mu? eğer içeriyorsa bu sizin için + puan demektir
  • Satış sırasında indirim kodu vb. şeyler var mı? eğer varsa müşteriyi satın almaya teşvik eder
  • Hizmetin ya da ürünün yanında herhangi bir hediye veya promosyon veriliyor mu? promosyonlar ve hediyeler ürünün satılma oranını yükseltir.
  • Hizmete veya ürüne talep var mı? eğer satış ortağı olmayı düşündüğünüz ürüne veya hizmete talep yoksa satmanız gerçekten çok zordur.
  • Ürünün rekabet seviyesi ne durumda? satış ortağı olmayı düşündüğünüz ürünün kaç kişi tarafından pazarlandığı çok önemlidir. Bir ürünü fazla kişi pazarlıyorsa işiniz zor demektir.
  • Pazarlamayı düşündüğünüz ürünün kategorisinde o üründen daha kaliteli ürünler var mı? eğer varsa o ürünleri pazarlamayı düşünebilirsiniz.

Yukarıda yazılanlar satış ortaklığına başlamak için temel bilgilerdir. Ürün seçiminden sonra o ürünü pazarlamak için sosyal medyayı kullanabilir, blog açabilir veya reklam verebilirsiniz. Satış ortaklığına başlarken kesinlikle bilgi edinerek başlamanızı tavsiye ediyorum. Çünkü bilgisiz bir şekilde bu işe başlarsanız çok büyük zaman kaybedebilirsiniz. Satış ortaklığı hakkında daha detaylı bilgiler edinmek için buraya veya buraya tıklayabilirsiniz. Sorularınızı yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.

Satış ortaklığını en iyi şekilde öğrenmek isterseniz buraya tıklayıp Goomass eğitim setinin resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

Yanıt yok

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+