Risk almadan para kazanmak mı istiyorsunuz?

Risk almadan para kazanmak mı istiyorsunuz?

Risk almadan para kazanmak mı istiyorsunuz?

Herkes risk almadan para kazanmak ister. “Risk almadan para kazanmak ister misiniz?” diye sormak bile saçmadır. Çünkü cevabı bellidir. Risk almadan para kazanmayı istemek çok doğal. Herkes ister bunu. Ama risk almadan para kazanmak diye bir şey yoktur. Eğer para kazanmak istiyorsanız mutlaka risk almalısınız.

Dünyadaki zengin insanlara baktığınız zaman her zaman risk almışlardır. Devlet adamları, büyük kişilikler, kumarbazlar, zengin insanlar… Hepsinin ortak bir noktası varsa o da risk almalarıdır. Çoğu zengin kişiliği bugünlere getiren aldıkları risklerdir.

Risk almadan para kazanmak mı istiyorsunuz?

Amerika’nın en zengin eyaletlerinden bir tanesi olan Teksas’da bir söz vardır: “Ya çok iyi çıkarım ya da dibine kadar batarım.” İşte bu söz Teksaslıların ne kadar risk almayı sevdiğini gözler önüne seriyor. Dünyanın en refah sahibi bölgelerinden birisi de Teksas. Çünkü Teksas’da bir sürü milyoner var. Çünkü Teksaslılar risk almayı seviyor. Risk almayı sevdikleri için de milyonerler.

Şunu söylemeliyim ki, risk almadan zengin olamazsınız. Risk almadan para kazanabilirsiniz ama zengin olamazsınız. Eğer aklınızda aylık düzenli, risksiz bir gelir oluşturmak varsa gidin devlette işe girin ve çalışarak ömrünüzü çürütün. Ama aklınızda gerçekten iyi bir hayat sürmek varsa gözünüzün önündeki fırsatları iyi değerlendirin.

Eğer gözünüzü açarsanız etrafınızda bir sürü fırsatın olduğunu göreceksiniz. Zaten insanları zengin yapan şey fırsatları iyi kullanmalarıdır. Zenginliği kazanmak ve kaybetmek için sadece bir kıvılcım yeter. Risk her zaman olacaktır. Risksiz yaşayamayız. Ancak riski en alt seviyeye kadar indirebiliriz.

Riski azaltmak için yapacağınız işi bilmeniz gerekir. Sakın unutmayın, risk bilmemekten kaynaklanır. Eğer yaptığınız işi bilirseniz ortada risk falan kalmaz. Bu da başarılı olma şansınızı çok büyük oranda artırır.

Yazdıklarımdan da anlaşılacağı üzere, tehlikeli olan risk almak değil, risk almamaktır. Risk almazsanız çok büyük şeyleri kaçırabilirsiniz. Bu yüzden, eğer risk almanız gerekiyorsa hiç korkmadan alın. Çünkü risk almak sizi çok büyük yerlere taşıyabilir. Yok “Ben halimden memnunum, risk bana göre değil” diyorsanız o da sizin tercihiniz. Ama ilerleyen zamanlarda geçmişe bakıp “Neden risk almamışım, keşke o fırsatı kaçırmasaydım” diyemezsiniz. Bunu sadece aptallar yapar.

Yazıyı özetlemem gerekirse: Etrafınızdaki fırsatları gözden geçirin, fırsatı bulduğunuz zaman riski araştırın, eğer ortada almaya değer bir risk varsa kesinlikle risk alın, riski en aza indirmek için yaptığınız işi iyi bilin.

Zengin olmak ile zengin olamamak arasında inci bir çizgi vardır: Risk almak ya da risk almamak…

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

2 Yorum
  1. ÖĞRENMEK İSTİYORUM..

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+