Para mutluluk getirir mi?

Para mutluluk getirir mi?

Para mutluluk getirir mi?

Para mutluluk getirir mi? Bu soru bu dünyada yaşayan herkes tarafından sorgulanmıştır. Kimisi paranın tamamıyla mutluluk getireceğine inanırken kimisi de para mutluluktan çok mutsuzluk getirir diye düşünmektedir. Bu yazıda paranın mutluluk getirip getirmediğini açıklamaya çalışacağız.

Para mutluluk getirir mi?

Parayı harcama tarzınıza göre bu sorunun cevabı değişmektedir. Eğer parayı mutlu olmak için kullanırsanız tabii ki para mutluluk getirir. Ama paranızı yanlış kullanırsanız paranız sizi mutsuz eder. Dünyada zengin olup çok mutsuz olan insanlar da vardır, fakir olup çok mutlu olan insanlar da vardır. Bu yüzden paranın mutluluk getirip getirmeyeceği kişiden kişiye göre değişir.

Eğer siz paranızı, insanları mutlu etmek için kullanırsanız para size mutluluk getirir. Çünkü diğer insanların mutlu olduğunu görmek sizi de mutlu eder. Akrabalarınıza, ailenize, sevdiklerinize ve yardıma muhtaç olanlara paranızı kullanarak yardım ederseniz mutlu olursunuz.

Hayat almakla ilgili değil, vermekle ilgilidir. Siz de paranızdan ve sevginizden diğer insanlara verirseniz, tabii ki mutlu olursunuz.Para tek başına mutluluk getirmez sonuçta bir kağıt parçasıdır ama para çok güçlü bir varlıktır. Bu güçlü varlığı kullanmasını iyi bilirseniz hem siz mutlu olursunuz hem de çevrenizdekiler.

Parayı kullanmayı bilmeyen insan, mutsuz olmaya mahkumdur. Para iki ucu keskin bıçak gibi bir şeydir. Kullanmasını bilmezseniz kendinize zarar verirsiniz. Paraya taparsanız ve ona bağımlı hale gelirseniz para sizi dünyanın en mutsuz insanı yapar. Ama parayı bir amaç olarak değil de mutlu olmak için bir araç olarak düşünürseniz işte o zaman para sizi mutlu eder.

Günümüzde insanlar alışveriş yaparak, bir şeyler satın alarak ve tatile çıkarak mutlu olabilmektedir. Para size bunların hepsini sağlayabilir. Para bu saydıklarımızı satın alabilir ve siz de mutlu olabilirsiniz. Paranızı sadece kendiniz için kullanarak belli bir yere kadar mutlu olabilirsiniz. Daha sonrasında paranız size yük ve dert olacaktır.

Yoksullara ve yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmezseniz paranızın hiçbir değeri yoktur. “Para iyi bir uşak, kötü bir efendidir” diye çok beğendiğim bir söz vardır. Eğer parayı uşağınız yaparsanız ne güzel, ama paranızın kölesi olursanız ve o sizin efendiniz olursa işiniz bitti demektir.

Hayat denge üzerine kuruludur ve para konusu da dengeye oturtulmalıdır. Para içerisinde kendinizi kaybederseniz, mutsuzluk içerisinde yüzersiniz. Ama paranızı faydalı işler yapmak için bir araç edinirseniz dünyadaki en mutlu insan olursunuz.

Para mutluluk getirir mi? Bizim vereceğimiz cevap yukarıdaki gibi. Eğer sizin de bu konu hakkında düşünceniz varsa alttaki yorum bölümünden görüşlerinizi iletebilirsiniz. Dilerseniz bu yazıyı sunum veya video olarak paylaşabilirsiniz.

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

5 Yorum
  1. Mert
    • Kazandiran
  2. Ceyda
    • Kazandiran
  3. SAMET

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+