Para kazanma şekilleri

Para kazanma şekilleri

Para kazanma şekilleri

Dünyada bir şeyi yapmanın sadece tek bir yolu yoktur. Birçok yöntem kullanarak istediğiniz her ne ise yapabilirsiniz. Her şeyin olduğu gibi, para kazanmanın da şekilleri vardır. Etrafınıza baktığınızda birçok farklı şekilde iş imkanın olduğunu görürsünüz.

Para kazanmanın şekilleri çoktur. Ancak ben bu yazıda denemiş olduğum para kazanma şekilleri hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Para kazanma şekilleri

Yatırım yapmak

Dünyanın en zengin insanları her zaman yatırım yapmıştır ve bu sayede zengin olmuşlardır. Geçmiş yıllarda dünyanın en zengin insanı ünvanına sahip olan Warren Buffett, parasının tamamını yatırım yaparak kazanmıştır. 31 milyar dolarlık bağış yapmasına rağmen Buffett, hala dünyanın en zengin ilk 15 insanı içerisinde yer almaktadır.

Başka bir yatırımcıdan bahsedecek olsaydım bu kesinlikle George Soros olurdu. 2014 yılında tamı tamına 4 milyar dolar kazanan efsanevi yatırımcı, yatırım yaparak servetine servet katmaya devam ediyor. Bu tip örnekler çoğaltılabilir ancak yatırım yaparak para kazanmanın gücünü görmeniz için yeterli olduğunu düşünüyorum.

Peki yatırım yaparak nasıl para kazanılır? yatırım konusunda size tavsiye ettiğim iki şey var. Birisi borsa, diğeri ise gayrimenkul. Bu iki alanda da çok para var. Borsadan para kazanmak istiyorsanız buraya, genel yatırım hakkında bilgi almak istiyorsanız da buraya tıklayabilirsiniz.

Ticaret ile uğraşmak

Kuşkusuz para kazanmak için uygulanan en eski yöntem ticaret yapmaktır. Henüz para yokken, insanlar takas yoluyla alışveriş yaparlarmış yani ticaret yoluyla. Para çıktıktan sonra da mantık aynı kalmış diyebiliriz. Günümüzde normal ticaret hala çok fazla para kazandırmaktadır ancak rekabet koşulları çok ağırdır. Bu yüzden insanlar e-ticaret alanına yönelmiştir(internetten ticaret yapmak.)

Dünyanın her tarafına ürün gönderen Aliexpress adlı e-ticaret sitesinin sahibinin 12 milyar dolar serveti vardır. Türkiye’deki e-ticaret sitelerine örnek vermek gerekirse de Hepsiburada ve Gittigidiyor gibi siteler başı çekmektedir. Eğer ticaret yaparak para kazanmak istiyorsanız size tavsiyem bu konu hakkında çok detaylı araştırma yapmanız. Çünkü ticaret yapmak, günümüzde hiç de kolay bir iş değildir. Ticaret yapmayı öğrenmek için dış ticaret kursu ya da benzeri kurslar alabilirsiniz.

İnternetten para kazanmak

Facebook veya Twitter hesabınız var mı? muhtemelen vardır. Peki hiç YouTube’a girip video izlediniz mi? muhtemelen izlemişsinizdir. Peki bu siteler sizce para kazanıyor mu? hem de öyle bir kazanıyorlar ki, siz o kadar para kazansanız ne yapacağınızı şaşırırsınız.

İnternet, günümüzün en hızlı gelişen sektörü. İnsanlar bu devirde aradıkları şeyi Google’a soruyorlar ve Google onların önüne birçok site çıkarıyor. İnsanlar bu sitelere giriyor ve site sahiplerine para kazandırıyor(reklamlara tıklayarak, ürün alarak vb.)

İnternetten para kazanmak para kazanma şekilleri arasında benim favorim. Çünkü hem çok zevkli hem de kazançlı bir iş. Aklınızdan internetten para kazanmak geçiyorsa size tavsiyem buraya, buraya ve buraya tıklayarak internetten para kazanmanın en iyi yollarını öğrenmeniz.

Para kazanma şekilleri hakkında verebileceğim bilgiler yukarıdaki gibidir. Farklı yöntemler veya fikirler hakkında bilgi almak veya bilgi vermek isterseniz yorum atabilirsiniz.

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

2 Yorum
  1. süleyman
    • Kazandiran

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+