Para için çalışmayın, parayı çalıştırın

Para için çalışmayın, parayı çalıştırın

Para için çalışmayın, parayı çalıştırın

Zenginler nasıl daha zengin olurken, fakirler nasıl daha da fakirleşiyor hiç düşündünüz mü? Zengin insanların uyguladıkları çok basit bir formül var o da parayı çalıştırmak. Para çalışır mı demeyin, öyle bir çalışır ki sizi zengin bile edebilir. Fakirlerin fakir olarak kalmasının sebebi, para için çalışmaları. Daha fazla kafanızı karıştırmadan doğruca konuya girmek istiyorum 🙂

Para için çalışmayın, parayı çalıştırın

Robert Kiyosaki’nin Zengin Baba Fakir Baba adlı çok güzel bir kitabı vardır ve eğer zengin olmak istiyorsanız bu kitabı mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Bu kitap bize der ki, para için çalışmayın, parayı çalıştırın. “Peki bu nasıl olacak?” diyorsanız altta yazılanları okumaya başlayabilirsiniz.

Para nasıl çalıştırılır?

Parayı çalıştırmak demek, para ile para kazanmak demektir. Yani bir şey size para kazandırıyorsa, o şey sizin için çalışıyor demektir. Aynı fabrikatör-işçi ilişkisi gibi. Fabrikatör işçiyi çalıştırır, fabrikatör gün geçtikçe zengin olur. Zengin adam da parayı çalıştırır, daha zengin olur.

Örneğin, borsaya yatırım yaparak paranızı çalıştırmış olursunuz. Borsadaki hisse değeri arttıkça, sizin paranız da artar. Bütün işi paranız yapar ve siz hiçbir şey yapmadan para kazanmış olursunuz. Bir gayrimenkul sahibi olarak da paranızı çalıştırabilirsiniz. Bir kere bir ev alırsınız daha sonra o evi kiraya verirsiniz. Bu sayede paranız sizin için çalışmış olur ve istediğiniz zaman evinizi satabilirsiniz. Bu sayede çok büyük kâr etmiş olursunuz. Yani sizin de anlayacağınız gibi, parayı çalıştırmak demek size para kazandıran şeyler satın almak demektir.

Almanız dahilinde size para kazandıracak şeyleri aşağıda listeledim,

  • Ev, dükkan vb.(kiraya verirseniz size sürekli para kazandırır ve satmak istediğinizde de aldığınız fiyattan daha yukarı satarsınız)
  • Borsa hissesi(buraya tıklayarak borsadan nasıl para kazanacağınızı öğrenebilirsiniz)
  • Çeşitli makineler(sokakta, hava alanlarında, garajlarda, dükkan önlerinde vb. yerlerde gördüğünüz masaj koltukları, yiyecek içecek otomatları, boks makinesi, vb. para atılarak çalışan her türlü makine)
  • Garanti para getiren yatırım fonları vb.(bu tür şeyler garanti olarak para kazandırır ama getirisi çok düşüktür.)
  • İnternetten satış ortaklığı yapmak(detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.)

Yukarıdakiler paranızı sizin için çalıştırabileceğiniz herkes tarafından bilinen sıradan yöntemlerdir. Yaratıcılığınızı kullanarak yeni yöntemler de bulabilirsiniz. Eğer sürekli paranıza para katmak istiyorsanız size para kaybettiren şeylerden(kira ödemek gibi) kurtulun ve size sürekli para kazandıracak şeyler satın alın.

Zengin insanların en büyük sırrı paralarını çalıştırmalarıdır. Zenginler nasıl daha zengin oluyor sanıyorsunuz? Tabii ki paralarını çalıştırarak. Fakirler ise ya yerlerinde sayıyor ya da daha da fakirleşiyor. Bu iş tamamen zihniyet ile ilgilidir. Zengin gibi yaşarsanız zengin, fakir gibi yaşarsanız fakir olursunuz… Size diyeceğim son şey şudur: Para için çalışmayın, parayı çalıştırın ki paranız bir işe yarasın size para kazandırsın.

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

2 Yorum
  1. Kenan

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+