Oyun yaparak para kazanmak

Birçok defa söylediğim gibi, bu defa da söylüyorum “internetten para kazanmanın sınırı yoktur.” Evet internetten para kazanmanın sınırı yoktur. Birçok şekilde internetten para kazanmak mümkündür. İster bir şey alın ister bir şey satın ister anket doldurun ister komisyonculuk yapın isterseniz de oyun yapın. Her şekilde internetten para kazanabilirsin.

Oyun yaparak para kazanmak yabancı ülkelerde çok popüler olduğu gibi, Türkiye’de az popülerdir. Çünkü yabancılarda android programlama yapmak için kaynak sorunu yoktur. Adamlar bilgiyi paylaşıyor ama Türkiye’de bu işi bilenler bildiklerini kendilerine saklıyor. Ben hayatımda hiç oyun yaparak para kazanmadım ama bu konu hakkında bazı şeyler biliyorum ve bunları aşağıda seninle paylaşıyorum. Bu yazıda android oyun yaparak para kazanmak hakkında genel bilgi bulabilirsin. Umarım az da olsa faydalı olabilir.

Android oyun yaparak para kazanmak

Android oyun yaparak para kazanmak

Oyun yaparak para kazanmak – oyun yaparak nasıl para kazanılır?

Burada bahsettiğim oyun, Android oyunlar. Yani normal bilgisayar oyunlarından bahsetmiyorum. Android programlamanın dünyada ve ülkemizde gelişmesiyle birlikte bu işten ayda binlerce dolar kazanan insanların ve şirketlerin sayısı artmıştır. Siz de oyun yaparak bu kişilerin arasında katılabilirsiniz.

İnternetten Para Kazandıracak Sadece 3 Yöntem Var. Bu 3 Yöntemi Öğrenmek İçin Tıklayın

Android oyun nasıl yapılır?

Android oyun yapabilmek için ihtiyacın olan programlar vardır. Bu programlar ile birlikte kodlama bilgisine de ihtiyaç duyacaksın. Bahsettiğim programların adları Unity 3D, Adobe Photoshop ve Adobe Flash. Bu programlar sayesinde oyununun temelini oluşturabileceksin. Fakat oyuna fonksiyon katabilmek için ve oyunu tamamlayabilmek için kodlama bilgisine de ihtiyacın var.

Yapacağın oyunun ihtiyaçlarına göre bilmen gereken kodlama dilleri değişkenlik gösterir ama temelde JavaScript ve C# dilleri vardır. Tabii biraz da xml gerekli olabilir ama bu hiç de zor değildir. Bu gereksinimleri karşıladıktan sonra yapman gereken o olağanüstü hayal gücünü kullanman ve oyununu geliştirmen 🙂

Android oyunlar ile nasıl para kazanılır?

Oyununu geliştirdikten sonra indirilmesi için oyununu Google Play’e eklemen gerekiyor. Oyununu ve uygulamalarını Google Play’e eklemek için tek seferlik 25 dolar ödüyorsun ve ömür boyu geliştirici hesabı ediniyorsun. Geliştirici hesabına sahip olduktan sonra Google Play’e oyununu ve uygulamalarını ekleyebilirsin.

Anroid oyun yaparak para kazanmak için oyununuza reklam eklemelisin. Bu reklamlar sayesinde oyunundan para kazanacaksın. Oyununa reklam ekleyebilmek için reklam sitelerine kayıt olman gerekir. Bu sitelere kayıt olmak ücretsizdir ve piyasadaki en kaliteli reklam şirketleri şunlardır,

-Startapp
-AdMob
-Airpush
-TapContext
-mobileCore

Yukarıdaki reklam siteleri sayesinde oyununa reklam koyabilirsin ve para kazanmaya başlayabilirsin. Oyunun ne kadar çok indirilse o kadar çok para kazanma şansın olur.

Son sözlerim

Android oyun yaparak para kazanmak gerçekten iyi para kazandıran bir sistemdir. Eğer kaliteli bir oyun yaparsan zengin olma şansın bile var. Oyun yaparak para kazanmaya karar verdiysen sana ilk tavsiyem Google’a “Android programlama dersleri” yazıp aratman ve android programlamayı öğrenmeye başlaman. Eğer sıkı bir şekilde çalışırsan 3-4 ay sonunda ortaya çok kaliteli bir oyun çıkarabilirsin 🙂 Eğer başka bir şekilde internetten para kazanmak istiyorsan sana satış ortaklığını öneririm. Buraya tıklayarak satış ortaklığını en iyi şekilde öğrenebilirsin.

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

7 Yorum
  1. Mustafa eren
  2. taskin
    • Kazandiran
  3. Anar Bayramov
    • Kazandiran
  4. Alp
    • Kazandiran

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+