Niche (niş) pazarlama nedir? Nasıl yapılır

Niche pazarlama nedir? bu yöntem ile nasıl para kazanılır?
İnternetten para kazanmanın en mantıklı yollarından birisi niche pazarlama yöntemidir. Niche kelimesi Türkçe’de “uygun yer” anlamına gelmektedir. Niche pazarlama sayesinde belirlenen hedef kitleye ulaşılabilir ve hizmet ya da ürün satılabilir. Yabancı ülkelerde niche blog ya da site açarak para kazanan birçok kişi vardır.

Yukarıda Niche yani niş kavramının ne olduğundan biraz bahsetmeye çalıştım, şimdi sıra geldi Niche pazarlama yönteminden nasıl para kazananılabileceğinden bahsetmeye.

Niche pazarlama ile para kazanma yolları

Bu konuyla ilgili dünyadaki en popüler yöntem şu anda niche blog açarak para kazanmak. Konunuzla ilgili blog açarak ve bu bloğa kaliteli içerikler ekleyerek arama motorlarında üst sıralara çıkabilirsiniz ve hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Hedef kitlenize ulaştıktan sonra ise ürününüzü veya hizmetinizi bu hedef kitleye tanıtarak para kazanabilirsiniz. Niche bloglardan satış ortaklığı yaparak ya da Google Adsense gibi reklam servislerinden para kazanabilirsiniz. Ayrıca özel reklam ya da tanıtım kampanyaları alarak da para kazanma şansına sahipsiniz.

Diğer bir etkili yöntem ise sosyal medya. Facebook’ta konunuz ile ilgili grup ya da sayfa oluşturarak hedef kitlenizi bu mecralara çekebilirsiniz ve satış ortaklığı yaptığınız ürünü pazarlayabilirsiniz. Aynı şekilde Twitter’dan bir profil oluşturarak da Twitter’ın gücünden faydalanabilirsiniz. Sosyal medyanın asıl gücü ise YouTube’dur. YouTube’da niche konunuz ile ilgili bir kanal oluşturursanız ve kanalı seo açısından iyi optimize ederseniz yüklediğiniz videolar üzerinden satış ortaklığı ile para kazanabilirsiniz. Ayrıca YouTube’un videolar için reklam özelliğini kullanarak Adsense üzerinden de ekstra para kazanabilirsiniz.

Başka bir yöntem ise pazarladığınız ürünle ilgili forumları bulup bu forumlara konu açmak ve satış ortaklığı yaptığınız ürünü tanıtmanızdır. Genellikle site yöneticileri tarafından reklam içerikli olduğu için yazılarınız kaldırılır ancak yine de şansınızı deneyebilirsiniz.

Niche konusu internetten para kazanmak için en ideal sistemlerden birisidir. Bu sistem ile kısa zamanda olmasa bile işleri oturttuktan sonra sürekli olarak para kazanabilirsiniz. Özellikle Adsense ve satış ortaklığı sisteminden çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Herhangi bir sorunuz varsa yorum kısmından ya da iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz.

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

1 Yanıt
  1. Ramazan

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+