Neden pasif gelir elde etmelisiniz

Neden pasif gelir elde etmelisiniz

Neden pasif gelir elde etmelisiniz

Hiçbir şey yapmadan para kazandığınızı düşünün. Çok güzel olmaz mıydı? İşte pasif gelir budur. Siz hiçbir şey yapmasanız bile size kazandığınız paraya pasif gelir adı verilir. Yazıyı ilerletmeden önce pasif gelir konusunu detaylı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız buraya tıklayıp yazıyı okuyabilirsiniz.

Her geçen gün pasif gelir kavramını öğrenen ve bu pasif gelir elde etmeye çalışan insanların sayısı artıyor. Sistem kısaca şu mantığa dayanıyor:Sen para için çalışma, paran senin için çalışsın. Harika bir mantık değil mi? 🙂 Tabii bunu söyleyince insanlar “Nasıl olacak o iş?” diyor. Bu yazıda neden pasif gelir elde etmelisiniz ve nasıl pasif gelir elde edilir sorularını yanıtlamaya çalışacağım. Siz de bu konudaki fikirlerinizi yorum bölümünden belirtirseniz sevinirim.

Neden pasif gelir elde etmelisiniz

Öncelikle, hiçbir iş yapmadan sürekli olarak para kazanabildiğiniz için pasif gelir elde etmelisiniz. Uyuyorken, yemek yiyorken, televizyon izliyorken, YouTube’da video izliyorken, Facebook’da geziniyorken, dışarıda işlerinizi hallediyorken kısacası siz ne yaparsanız yapın, pasif gelir sayesinde paranız sizin için çalışır ve size para kazandırır. Pasif gelir kazanmanız için 1.sebep bu.

Gelelim 2.sebebe. Zengin olmak ister misiniz? Kim istemez ki… Peki zenginlerin ne yaptığını merak ediyor musunuz? Bakın size şunu kesin olarak söyleyebilirim BÜTÜN ZENGİNLER PASİF GELİR ELDE EDER ve ZENGİNLER ZENGİN OLMAYA BÖYLELİKLE DEVAM EDER. Hani hep merak ederler ya, zenginler nasıl daha da zenginleşiyor diye. İşte zenginlerin sırrı pasif gelir. Yani kişisel servetinizi günden güne büyütmek istiyorsanız pasif gelir elde etmelisiniz. Bu da 2.sebepti.

Bu kadar sebep yeterli diye düşünüyorum. Şimdi sıra geldi nasıl pasif gelir elde edeceğinize. Başlangıçta ne demiştik? Pasif gelir siz çalışmasanız bile size para kazandıran şeydir. Pasif gelir sayesinde paranızla para kazanırsınız. Yani öncelikle paranızla bir şey satın alırsınız, satın aldığınız şey size sürekli olarak para kazandırır. Peki size para kazandıracak şeyler nelerdir ve bu şeylerden nasıl faydalanabilirsiniz? Aşağıya küçük bir liste halinde bunları sıralıyorum.

  • En basit pasif gelir oluşturma yöntemi bankaların fonlarına para yatırmaktır. Bu fonlar riskli-orta riskli-risksiz olarak ayrılmakta ve sürekli olarak para kazandırmaktadır. Mesela şu anda İş Bankası’nın fon bültenine bakıyorum. Bir fon 1 yılda %7 kazandırmış. Yani paranızı koyuyorsunuz ve 1 yıl sonra %7 kazanç elde ediyorsunuz. Hiç fena değil öyle değil mi? Küçük bir hesaplama yaparsak, eğer bu fona 1 yıl önce 2000 lira yatırmış olsaydınız şimdi 2140 liranız olacaktı. Gözünüze az gibi gelebilir ama unutmayın, siz bu parayı kazanırken hiçbir şey yapmıyor olacaktınız. Daha fazla para koyarak kazancınızı daha da artırabilirsiniz  bu yöntemle. Benim bildiğim kadarıyla her bankanın böyle fonları var. Bankanızla görüşerek bu konuda destek alabilirsiniz. Özellikle garantici bir yapıya sahipseniz bu yöntemi tavsiye ederim.
  • Borsa hisseleri almak. Gerçekten çok ama çok kazançlı bir pasif gelir yöntemi. Gidip bir şirketin hissesini satın alırsınız ve şirket kâr ettikçe siz de kazanırsınız. Borsayı maalesef bu yazıda anlatamam çünkü borsayı anlatmak için makale yazmak gerekir 🙂 Eğer borsa hakkında bilgi edinmek istiyorsanız buraya veya buraya tıklayarak bilgi edinebilirsiniz.
  • Satış ortaklığı yaparak pasif gelir elde edebilirsiniz. Mesela ben bu site ile satış ortaklığı sayesinde pasif gelir elde ediyorum. Siteyle ilgilenmediğim zamanlarda bile para kazanıyorum. Satış ortaklığı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.
  • Ev, dükkan veya depo alıp kiralamak. Bu yöntem ile her ay düzenli olarak para kazanırsınız ama yeteri kadar paranız yoksa maalesef ev, dükkan ya da depo satın alamazsınız.
  • Para attığını zaman çalışan masaj koltuklarını biliyor musunuz? Hani hava limanlarında, alışveriş merkezlerinde, garajlarda falan vardır. İşte siz de o koltuklardan alarak doğru yerlere koyarak pasif gelir elde edebilirsiniz.
  • Çeşitli oyuncak otomatları sizin için büyük bir pasif gelir kaynağı olabilir. Bu otomatların en iyi örneği boks makineleri. 1 lira atmanız karşılığında 3 vuruş hakkı tanıyan boks makineleri var ya işte onlar. O makinelerden bir tane alıp işlek bir yere koyarsanız sürekli para kazanırsınız.
  • Yiyecek otomatları size çok büyük para kazandırabilir. Ben hastaneye gittiğim zaman bir koridorda böyle otomatları görüyorum ve kullanıyorum. Para atıyorsunuz ve istediğiniz yiyeceği veya içeceği alıyorsunuz. Böyle otomatları yiyecek ihtiyacı duyulan her yere koyabilirsiniz. Özellikle üniversite kampüsleri ve hastaneler bu otomatlar için ideal.

Neden pasif gelir elde etmelisiniz sorusuna tekrar cevap vermem gerekirse, pasif gelir sizi uzun vadede zengin eder. İşte bu yüzden pasif gelir elde etmelisiniz. Para kazanmak ve zengin olmak isteyen herkese pasif kazanç yöntemini şiddetle tavsiye ederim.

Neden pasif gelir elde etmelisiniz başlıklı bu yazımı paylaşırsanız daha çok kişiye ulaşmış oluruz ve daha çok kişi bu konuda bilinçlenmiş olur. Yorum yazarak yardım isteyebilir, ya da fikirlerinizi bana iletebilirsiniz.

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

Yanıt yok

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+