Neden büyük düşünmelisiniz

Neden büyük düşünmelisiniz

Neden büyük düşünmelisiniz

Neden dünyadaki çok başarılı insanların sayısı çok ama çok azken, başarısız veya ortalama kişilerin sayısı fazladır? Çok basit. Çünkü başarılı insanlar farklıdır. Onlar diğer insanlardan farklı düşünür. Ortalama insanlar sırf hayal kırıklığına uğrayacaklarını düşündükleri için büyük düşünemez bile. Hatta büyük düşünmeyi geçtim, hayal bile kuramaz ortalama insanlar.

Başarılı insanları ortalama insanlardan ayıran en büyük özellik nedir biliyor musunuz? BÜYÜK DÜŞÜNMEK. Eğer büyük düşünürseniz standartlarınız yüksek olur. Yüksek standartlara sahip olduğunuz zaman, ortalama olmaktan kurtulmaya başladığınız zaman olacaktır.

Neden büyük düşünmelisiniz

Şu anda bu yazıyı okuduğunuz aleti icat etmeyi siz olsaydınız düşünür müydünüz? ilk bilgisayar bir oda kadardı ve ağırlığı ton seviyesindeydi. Günümüzde ise cebimizde bile bilgisayar taşıyoruz. Bu denli büyük gelişmeler nasıl yaşanıyor sanıyorsunuz? Bu gelişmelerin yaşanmasına en büyük rolü düşünme şekli oynar. Küçük düşünenler olanla yetinir. Büyük düşünenler ise tatminsizdir ve her zaman daha ileri gitmeyi düşünürler. İşte geçmişe yön vermiş ve geleceğe de yön verecek olan insanlar böyle büyük düşünen insanlardır.

Apple’ın sahibi Steve Jobs’ın üniversite macerasını biliyor musunuz? Kendisi zor şartlar altında sevmediği bir bölümde okuyor. Çok masraflı olduğu için bölümden ayrılıyor ve sadece tek bir ders alıyor. Aldığı ders ise kaligrafi, yani güzel yazı yazma dersi. Aldığı o ders belki de onu dünyanın en büyük teknoloji dahileri arasına sokuyor. Kaligrafi dersinden öğrendiği bilgilerle bilgisayarlar için modern yazı fontları geliştiriyor ve bugün bile kullandığımız yazı fontlarını tasarlıyor. Tabi daha sonra bunu Bill Gates alıyor ve kendi programlarında kullanıyor.

Siz Steve Jobs yerinde olsaydınız ne yapardınız? Eğer ortalama bir insansanız kaligrafi dersini gözden geçirmezdiniz bile. Üniversiteyi tamamen terk edip köle gibi standart bir işte başkası için çalışmaya başlardınız ya da 1-2 yıl daha bekleyip mezun olup o alanda bir iş bulurdunuz. Ama eğer büyük düşünen ve farklı bir insan olsaydınız Steve Jobs’ın yaptığı şeyin farklı versiyonunu kendi inançlarınıza göre yapardınız.

Hayatta güzel şeyler hep beklenmedik anlarda olur. Bir bakmışsınız en ummadık zamanda bir anda başarıyı bulmuşsunuz. Hayatta sadece ve sadece farklı olanlar, büyük düşünenler, sabırlı, inançlı ve kararlı olanlar kazanabilir. Bir seçim yapın ve o seçim doğrultusunda hayatınızı düzenleyin. Eğer zengin olmak istiyorsanız “ne yaparsanız zengin olursunuz” bunu düşünün ve çözümü bulduktan sonra kararlı bir şekilde çözümü uygulamaya çalışın. Hedefiniz iyi bir sporcu olmaksa bunun için bir şeyler yapın.

Sakın ama sakın küçük düşünmeyin. Küçük insanlar küçük düşünür. Eğer gerçekten büyük hedefleriniz varsa ve insanlara bir şeyler katabileceğinizi düşünüyorsanız kesinlikle büyük düşünün ve seçim yaptığınız yolda ilerleyin. Geçmişe bakıp da pişman olmak istemiyorsanız mutlaka kararınızın arkasında durun.

Başarılı olmanın formülü: Sevdiğin işi en iyi şekilde yap, başarı kendiliğinden gelir. Başarıyı hızlı bir şekilde getirmek istiyorsanız büyük düşünün 🙂 Neden büyük düşünmelisiniz başlıklı bu yazıyı burada sonlandırıyorum. Gidin ve büyük düşün!

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

Yanıt yok

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+