Kendinizi Eğitiyor musunuz?

Kendinizi Eğitiyor musunuz

Kendinizi Eğitiyor musunuz

Eğitimin öneminin farkında mısınız? Kendinizi eğitiyor musunuz? Dünyada, eğitim dışında sizi hedefinize daha fazla yaklaştıracak bir şey yoktur. Gerçekleştirmek istediğiniz amacınız her ne olursa, eğitimin vereceği güç inanılmaz olacaktır. Burada bahsettiğim eğitim başkasının size vereceği eğitim değil, sizin kendi kendinize vereceğiniz eğitim…

Okulda verilen eğitimden bahsetmiyorum. Tabii ki okuldaki eğitim çok önemli ama daha da önemlisi kendi kendinizi eğitmeniz. Çok sevdiğim bir söz var “Okulda verilen eğitim size standart bir hayat kazandırabilir, kendi kendinize verdiğiniz eğitim ise size servet kazandırır.” Bu söz gerçekten çok önemli bir söz.

Kendinizi Eğitiyor musunuz?

Kitap okuma konusunda ne yazık ki ülkemiz diğer ülkelerden çok geride. Bu da aslında insanımızın kendiniz ne kadar az eğittiğini gösteriyor. Ne ile ilgileniyorsanız ilgilenin, hangi konuda gelişmek istiyorsanız isteyin, kendinizi eğitmeden bunu başaramazsınız.

Bloğumuzun konusu para kazanmak olduğu için para kazanma ile ilgili örnekler vermek istiyorum. Diyelim ki para kazanmak istiyorsunuz. Bunun için ne yaparsınız? Ben öncelikle nasıl para kazanabileceğimi öğrenirim. Örneğin borsa bir para kazanma aracı olduğunu biliyorum. Daha sonra borsa hakkında araştırma yaparım ve olabildiğince fazla bilgi öğrenirim.

Borsa hakkında öğrendiğim bilgi sayısını çok üst seviyelere çıkartmaya çalışırım. Borsa ile ilgili kitaplar okurum, internette makaleler okurum, filmler izlerim, seminer ve kurslara katılırım vs. Kısacası kendimi eğitirim ki, sağlam adımlar atabileyim. Borsa ile ilgili bilgi edindikten sonra borsadan para kazanmak için ilk adımları atarak bir şirketin hisselerini satın alırım.

Sizin de yapmanızı istediğim şey bu. Öncelikle ne yapmak istediğinize karar verin. Daha sonra yapmak istediğiniz şeyi nasıl daha iyi yapabilirsiniz bunu öğrenin ve ardından da yapın. Aslında işin mantığı bu kadar basit. Karar ver + Öğren + Uygula = Başarı. Başarının formülü bu kadar basit aslında.

Amacınız internetten para kazanmak mı? Bir eğitim seti satın alın(en iyi eğitim setleri), internetteki para kazanma ile ilgili makaleleri okuyun, para kazanan site sahipleri iletişime geçin ve işi öğrenin. Bu ve benzer yollarla kendinizi eğitin ve hazır olduğunuzu hissettiğiniz zaman işe başlayın.

Sakın unutmayın, kendinizi eğitmediğiniz sürece paslanmaya devam edersiniz. Eğitim, farklı pencerelerden bakmanızı sağlar ve riski ortadan kaldırır. Risk, bilmemekten kaynaklanır. Eğer bir işi yapabileceğinizden şüpheniz var ise, demek ki o konuda yeterince bilgili değilsiniz. Eğitim, korkuyu ve şüpheyi ortadan kaldırarak size güven ve huzur verir.

Her gün öğrenin ve her gün gelişin. Hedefinizi gerçekleştirmenin başka bir yolu yok…

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+