Kendinize inanın

Believe in yourself - kendinize inanın

Believe in yourself – kendinize inanın

Dünya inanç üzerine kuruludur ve inanç olmadan hiçbir iş başarılamaz. Eğer hayatta istediklerinizi başaramıyorsanız veya istekleriniz gerçekleşmiyorsa bu durum sadece istemenizden, hiçbir şey yapmamanızdan veya inançsızlıktan kaynaklanıyor demektir.

Bu durumu düzeltmek için öncelikle inançlı olmayı öğrenmelisiniz. Zaten inançsızlık hiç mantıklı değil. Bir insan bir iş yapmaya karar verir ve o işe inanarak yapar. Zaten yapacağı işe inanmıyorsa neden o işe başlıyor ki? düşününce inançsızlık gerçekten çok aptalca bir şey. Kendinize ve yaptığınız işe inanmak, sizi hem mutlu hem de başarılı bir insan yapar.

Kendinize inanın

Kendinize inanın demek klişeleşmiş bir kavram. Herkes bu lafı söyler durur ama çoğu insan kendisine inanmaz. Yapabileceğine inanmaz. Çok değil, bundan 10 yıl önce cep telefonlarının günümüzdeki hali alacağını düşünür müydünüz? 10 yıl önce cep telefonundan sınırlı işlemler yapılabiliyordu. Şimdi ise neredeyse bilgisayardan farksız durumdalar. İşte bunun başlıca etkeni inanç. Eğer bilim adamları kendilerine inanmayıp, “biz bu telefonu daha iyi hale getiremeyiz” deselerdi, şu an hala eski moda telefonlar kullanıyor olurduk.

Ne demiş Henry Ford,

İnsanların ne istediğini önemseseydim daha hızlı giden at yapardım

Harika bir söz değil mi? bu adam arabanın mucidi. Diğer insanlar araba diye bir varlığın olabileceğine inanmazken, Henry Ford bunu düşünüyor ve buluyor. Diğer insanlar ona inanmazken o sadece kendisine inanıyor ve resmen bir çığır açıyor. İnancın gücü inanılmazdır. Eğer olmasını istediğiniz bir şeye yıllar boyunca inanırsanız, emin olun o şey gerçekleşir.

İnancınız ne kadar tam olursa, o kadar çok motive olursunuz ve dolayısıyla da yaptığınız işte başarılı olursunuz. Şu an dünyanın en başarılı insanlarına bakarsanız(Bill Gates, Steve Jobs, Warren Buffett vb.) hepsi de kendi alanlarında tutkulu ve inançlı insanlardır. Yaptıkları işe inandıkları için adları önümüzdeki 100 yıl hatta belki 1000 yıl boyunca hatırlanacaktır.

Bir insanın adını bilen en son kişi ölünce insan gerçekten ölür. Kendinize inanırsanız yaptığını işler sayesinde bu dünya üzerinde ölümsüzleşebilirsiniz. Yapmak istediğiniz şeyi düşünün ve o alana yönelin. Bu sayede yaptığınız işe dört kolla sarılabileceksiniz ve inancınız tam olacak. Bir çin atasözü demiş ki,

Bir insan ömür boyu mutlu olmak istiyorsa işini sevmeli

Gerçekten harika bir söz… Şu anda sevmediğiniz ve inanmadığınız bir işi yapıyorsanız hayatınızı boşuna harcıyorsunuz demektir. Kendinize inanın ve mutlu olacağınız işi yapın. Emin olun o zaman gerçekten daha mutlu bir hayat süreceksiniz.

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

Yanıt yok

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+