İstedikleriniz İçin Harekete Geçin

İstedikleriniz İçin Harekete Geçin

İstedikleriniz İçin Harekete Geçin

Herkes bir şeyler ister. Kimisi mutluluk, kimisi para, kimisi huzur, kimisi sağlık… Hiç kendi kendinize gerçekten ne istediğinizi sordunuz mu? Bakın, ne istediğinizi sordunuz mu demiyorum, gerçekten ne istediğinizi sordunuz mu diyorum.

İstekler sınırsızdır. Günümüzde tüm isteklerin yerine gelmesi mümkün değildir. Sadece ve sadece gerçekten istediğiniz şeyler gerçekleşebilir. Bu yüzden öncelikle yapmanız gereken gerçekten ne istediğinizi bulmak olacaktır.

İnsanlar sürekli şikayet edip duruyor. “Hayatta hiçbir istediğim olmadı” “Hayatın tokadını yedim” “Şu hayatta gün yüzü görmedim” vs. Bu şekilde konuşan insanlar gerçekten ne istediğini bilmeyen insanlardır. Eğer bir insan gerçekten ne istediğine karar verirse, onu alır.

Sıradan isteklerin sıradan sonuçları olur. Bir şeyi gerçekten isteyip istemediğinizi anlamak için o şeyin sürekli aklınızda olup olmadığına bakın. Eğer sürekli istediğiniz şeyi düşünüyorsanız ve isteğinizi gerçekleştirmek için neler yapabileceğinizi düşünüyorsanız, evet o sizin gerçekten istediğiniz şeydir ve şanslısınız ki, o isteğiniz günün birinde gerçek olacak.

İstedikleriniz İçin Harekete Geçin

Bir şeyi sadece istemek, o şeyi size kazandırmaz. Zaten gerçekten istiyorsanız, elbet harekete geçeceksiniz. “Ben zengin olmak istiyorum” deyip, tüm gün televizyon izlerseniz isteğinizi gerçekleştiremezsiniz. Eğer zengin olmak istiyorsanız, bunun bedelini ödemeye hazır olmalısınız.

İstediklerinizi elde etmek tamamen sizin elinizde. Sadece kendinize inanın, gerçekten ne istediğinize karar verin ve istediğiniz şeyi gerçekleştirmek için harekete geçin. Bir şeyi elde etmenin en somut yolu, budur.

Bu blog, bir para kazanma bloğu olduğu için para kazanma üzerinden örnek vermek istiyorum. Zenginlik ve para, birçok kişinin istediği şeylerdir. Ama herkes buna sahip olamaz. Herkesin bunlara sahip olamayışının sebebi, zenginliği isteklerinin 1 numarasına koymamalarından kaynaklanmaktadır.

Eğer zenginlik sizin için 1.sırada geliyorsa, o zaman zengin olacaksınız demektir. Ne zaman zengin olacağınızı ise yaptıklarınız belirler. İşiniz ile ilgili bir şeyler yapmak, sizi zenginliğe yaklaştıracaktır. Tv izlemek, konsol veya bilgisayar oyunları oynamak, sürekli boş vakit geçirmek, kısacası zengin olmak için hiçbir şey yapmazsanız, zengin olmayı unutabilirsiniz.

Formül ve mantık aslında gayet basit. Eğer gerçekten istiyorsanız, istediğinizi gerçekleştirmek için zaten kendi kendinize harekete geçip, bir şeyler yapacaksınız. Gerçekten istemiyorsanız, sürekli bahane bulacak ve erteleyeceksiniz.

Zengin mi olmak istiyorsunuz? Hemen şimdi gidin borsa, forex, ticaret, satış ortaklığı gibi konularda bilgi edinmeye başlayın. Hemen eğitim setleri alın ve öğrenmeye başlayın. Zengin insanların ne yaptıklarını ve ne yapmadıklarını araştırın. Başarı hikayeleri okuyun. Kendinizi motive edin. Çok çeşitli kitaplar okuyarak bakış açınızı değiştirin. Hayallerinizi ve isteklerinizi gerçekleştirmek için zamana ihtiyacınız olacak, bu yüzden az uyuyun.

Başarı, zaman alan bir şeydir. Bu yüzdendir ki, sabırsız ve kararsız kişiler asla başarılı olamaz.

Yazının özeti şu: Eğer gerçekten istiyorsanız, başaracaksınız. Kendinize iyi bakın, sonraki yazılarda görüşürüz…

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+