İnternetten para kazanmak güvenli midir?

Gerçek hayatta para kazanmak çoğu zaman güvenli olsa da kimi zaman güvenli değildir. Gerçek hayatta çalışmanın birçok riski olabilir. Mesela madende çalışıyorsanız madenin çökme riski olabilir veya devlet memurluğu dışında bir işte çalışıyorsanız paranızı alamama gibi bir riskle karşı karşıya olabilirsiniz. Peki İnternetten para kazanmak güvenli midir? Bu soruya aşağıda yazılanları okuyarak cevap bulabilirsiniz.

İnternetten para kazanmak güvenli midir?

İnternetten para kazanmak güvenli midir?

Bu sorunun cevabı, sizin internette yapmakta olduğunuz işe göre değişir. Eğer siz yaptığınız işi bilmiyorsanız tabii ki risk vardır. Mesela bir blog sahibi olduğunuzu ve bu bloğunuzdan ayda belli bir miktar para kazandığınızı varsayalım. Google yeni bir algoritma geliştirdiğinde sizin daha önceden yaptıklarınız yeni algoritmaya göre spam olarak algılanabilir ve sıralamada düşüş yaşayabilirsiniz dolayısıyla da bloğunuza artık ziyaretçi gelmemeye başlar ve ziyaretçi gelmezse de para kazanamazsınız.

Üstte anlattığım şey sadece bir ihtimaldi. Diğer bir ihtimal ise yapmış olduğunuz projenin tutmamasıdır. Yeni bir proje geliştirdiniz ve bunu internete sürdünüz. Tabii bunu yaparken para da harcadınız. Eğer projeniz tutmazsa ve ilgi görmezse harcadığınız para ve zaman boşa gitmiş demektir.

Yukarıdakiler tamamıyla olumsuz örneklerdi. Şimdi ise olumlu örneklere bir bakalım. Bir blog açtığınızı ve bu bloğu istikrarlı bir şekilde büyüttüğünüzü düşünelim. İllegal veya zararlı olabilecek hiçbir şeyi bloğunuzda uygulamadınız ve sürekli olarak bloğunuzu geliştirdiniz. Karşınıza her ne çıkarsa çıksın sizin para kazanmanızı asla engelleyemez. Çünkü bloğunuz kaliteli ve Google kaliteli blogları sever. Eğer yaptığınız şey kaliteliyse, internette asla kaybetmezsiniz.

Bir diğer örnek daha verelim. Daha önce hiç kimsenin yapmadığı ve insanlara fayda sağlayacak bir şey yaptığınızı düşünelim. Yaptığınız bu şeyi insanlara tanıtabilirseniz ve devamlılığını sağlayabilirseniz zengin bile olabilirsiniz. Bakın Facebook’a, Twitter’a ikisi de alanlarında ilkler ve insanlara faydalılar. O iki sitenin sahibi şimdi dünyanın en genç milyarderleri arasında yer alıyor.

Güvenli olan ve güvenli olmayan örnekler çoğaltılabilir ama benim size demek istediğim asıl şey şu ki, şu anda dünya üzerinde para kazanmak için en güvenilir yer internettir. İnternet dışında hiçbir yerde yıllık 80 TL’ye işinizi kuramazsınız. Yıllık 80 TL ödeyerek tam donanımlı bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Hiçbir yerde yıllık 80 TL ödeyerek istediğiniz gibi bir iş kuramazsınız ama internette kurabilirsiniz.

Her işte olduğu gibi internet işinde de ne yaptığınızı bilirseniz asla kaybetmezsiniz. İnternette kaybeden insanların çoğu bilinçsiz veya sabırsız insanlardır. Eğer siz ne yaptığınızı bilirseniz ve yaptığınızın sonuç vermesi için sabırla beklerseniz internet sizi zengin edebilir.

Gerçek hayattaki gibi düşünün, berberlik hakkında hiçbir şey bilmeden berber dükkanı açabilir misiniz? Evet açabilirsiniz ama müşterilerin saçını berbat bir şekilde kestikten sonra dükkanınıza hiç kimse gelmeyecektir. İnternette de durum aynıdır. Eğer siz yaptığınız işi bilmezseniz, gerçek hayatta olduğu gibi internette de başarısız olursunuz.

İnternetten para kazanabilmeniz için size tavsiye ettiğim tek şey satış ortaklığı yapmanızdır. Satış ortaklığı ile ilgili detaylı bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İnternetten para kazanmak güvenli midir? Sorusuna cevap verebildiğimi düşünüyorum. Eğer düşük riskli bir iş fikri arıyorsanız internet bu iş için en uygun yer…

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+