Gezerken Para Kazanmak İster misiniz?

Gezerken Para Kazanmak İster misiniz?

Gezerken Para Kazanmak İster misiniz?

Şu anda dünyada gezerken para kazanan kaç insan var haberiniz var mı? binlerce. Bu insanlar para kazanmayı otomatik hale getirmiş ve sürekli para kazanan insanlar. Para kazanmanın en iyi yöntemlerini keşfedip, bu yöntemleri kendi hayatlarında uygulamışlardır. Peki bu insanlar ne yaptı da gezerken para kazanabilecek hale gelebildiler?

Gezerken Para Kazanmak İster misiniz?

Pasif gelir” kavramını daha önce hiç duydunuz mu? Eğer duymadıysanız, şu anda günümüzün en keyifli para kazanma yöntemini duymuş bulunuyorsunuz. Size pasif gelir kavramından biraz bahsetmek istiyorum. Siz bir şey yapmasanız bile size para kazandıran sisteme pasif gelir sistemi adı verilir. İster gezin, ister uyuyun, ister yemek yiyin, ister televizyon izleyin. Her ne yaparsanız yapın, eğer bir şey size para kazandırıyorsa pasif gelir kazanıyorsunuz demektir.

Pasif gelir hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. Pasif gelir kavramını öğrendiğinize göre sıra geldi nasıl pasif gelir elde edebileceğinize. İşte size gezerken, uyurken, televizyon izlerken para kazandıracak pasif gelir kaynakları…

Web sitesi açıp para kazanmak

Web sitesi hiç kapanmayan bir dükkan veya reklam tabelası gibidir. Web sitesi sayesinde ister kendi ürününüzü, ister başkasının ürününü satabilir, isterseniz de reklam yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Gerçek hayatta bir dükkan açmak çok masraflı iken, bir web sitesi açmak oldukça ucuzdur(yıllık 30-80 tl arası) Web sitesi açtıktan sonra belli bir süre çalışırsınız ve daha sonra hiç çalışmasanız bile para kazanabilirsiniz. Biliyorum, şimdi bunu anlamanız zor veya bunu benim anlatmam da zor ama şunu söyleyebilirim ki, bir web sitesi altın yumurtlayan tavuk gibi bir şeydir. Sürekli para kazandırır.

İnternetten ve web sitelerinden nasıl para kazanabileceğinizi alttaki adreslere tıklayarak öğrenebilirsiniz.(Üzerine tıklayarak öğrenebilirsiniz.)

Yukarıdaki yöntemler internetten pasif gelir kazanmak için en etkili yöntemlerdir.

Yatırım yaparak pasif gelir kazanmak

Yatırım yapmak demek, parayı çalıştırmak demektir. Paranız sizin için çalışarak size daha fazla para kazandırır. Aslında zenginlerin daha çok zengin olmasının başlıca sebebi de budur. Zenginler kazandığı paraları yatırım için kullanarak daha fazla para kazanır bu da onları her geçen gün daha zengin yapar. En etkili ve en çok para kazandıran pasif gelir yöntemlerinden birisi olan yatırım yapmak, belki sizi günün birinde zengin edebilir. Bir zamanlar dünyanın en zengin adamı olarak bilinen Warren Buffett tüm servetini yatırım yaparak kazanmıştır. Peki yatırım yaparak nasıl para kazanılır?

Borsa, likit fonlar, gayrimenkul… Bu yatırımlar ülkemizde para kazandıran yatırımlardan sadece birkaçıdır. Ben size bu yatırımları tek tek anlatacağım.

1.Borsa

Bir şirketin hisselerine ortak olarak yapılan yatırıma borsa yatırımı denir. Güvendiğiniz ve kaliteli olduğunu düşündüğünüz bir şirketin hisselerini alırsınız ve o şirketin hisseleri kâr ettikçe siz de edersiniz. Küçük yatırımlar yapsanız bile eğer iyi karar verirseniz sürekli olarak hiç çalışmadan para kazanırsınız. Kazandıran borsa yatırımı yapmak için alttaki başlıklara tıklayarak borsa ile ilgili bilgilendirici yazılarımı okuyabilirsiniz.

Üstteki bu yazıları okuyarak borsa hakkında çok şey öğrenebilirsiniz.

2.Likit fonlar

Bankaların likit fonları vardır. Bu fonlar ile az da olsa kâr edilebilir, risksizdir. Genelde yıllık bazda %3-%7 arasında kazandırırlar. Kaybetme riskiniz yok gibi bir şeydir. Bu fonlar hakkında detaylı bilgi almak için bankanıza başvurabilirsiniz.

3.Gayrimenkul

Ev, depo, iş yeri, arsa vb. alanlara yatırım yaparak çok büyük paralar kazanılabilir. Donald Trump, servetinin neredeyse tamamını gayrimenkul yatırımları sayesinde kazanmıştır. Ev, depo veya iş yeri satın alarak kiraya vererek hiçbir şey yapmadan otomatik olarak para kazanabilirsiniz. Büyük miktarlarda para ile gayrimenkul yatırımı yapılabilir ama emin olun çok kazançlı bir yatırımdır. Özellikle ülkemizde en hızlı gelişen alanlardan birisi gayrimenkul işleridir.

Yatırım konusunu da burada kapatıyoruz ve son konumuza geliyoruz.

Pasif gelir kazanmak için diğer işler

İşlek yerlere boks makinesi, masaj koltuğu, oyuncak otomatları, çay-kahve-yiyecek otomatları yerleştirerek hiçbir şey yapmadan para kazanılabilir. Bu sayede çok büyük para kazanan kişiler var. Yapmanız gereken şey bir dükkan ile anlaşıp oraya bu bahsettiğim otomatlardan bir tanesini veya birkaç tanesini koymak. Kazançtan dükkan sahibine de bir miktar vererek anlaşabilirsiniz. Tabii dükkan sahibinin güvenilir olması çok önemli. Ayrıca okullara yiyecek-içecek otomatları koyarak da hiç çalışmadan otomatik olarak para kazanabilirsiniz.

Eğer İngilizce bilginiz var ise “passive income” aramasını yaparak pasif gelir hakkında daha çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki diğer yazılarım da pasif gelir oluşturmak isteyenler için yol gösterici nitelik taşımaktadır.

Gezerken Para Kazanmak İster misiniz? başlıklı yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Yorum yazarak soru ve görüşlerinizi bana iletebilirsiniz. Kazançlı günler 🙂

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+