Fotoğraf çekerek internetten para kazanmak

Fotoğraf çekerek internetten para kazanmak

“Fotoğraf çekerek internetten para kazanmak” kulağa hoş geliyor değil mi? internet o kadar hızlı gelişiyor ve küreselleşiyor ki, hızını anlamak mümkün değil. Bundan 10 yıl önce fotoğrafçı olmamanıza rağmen fotoğraf çekerek internetten para kazanabileceğiniz aklınıza gelir miydi? ben söyleyeyim gelmezdi.

Fotoğraf çekerek internetten para kazanmak

Bu sistem çok basit bir şekilde işliyor. Kendi istediğiniz fotoğrafları çekiyorsunuz ve internete koyarak bu fotoğrafların satın alınmasını bekliyorsunuz. Sistem en yüzeysel haliyle bu şekilde. Tam olarak yapmanız gerekenleri ise aşağıdaki yazdıklarımı okuyarak anlayabilirsiniz.

Fotoğraf çekerek internetten nasıl para kazanılır?

Öncelikle satmak için elinizde bulunması gereken bir fotoğraf olmalı. Bu fotoğraf tamamen size ait olmalı yani sizin çektiğiniz bir fotoğraf olmalı ve hiçbir şekilde telif hakkı içermemeli. Bu fotoğrafı bazı sitelere ekleyerek satılmasını bekleyebilirsiniz. Eğer fotoğrafınız satılırsa, bu internet sitesi size satıştan düşen payınızı verecektir. Aşağıdaki sitelerde çektiğiniz fotoğrafları satabilirsiniz,

  • shutterstock.com
  • istockphoto.com
  • tr.fotolia.com

Bu sitelere kayıt olarak çekmiş olduğunuz fotoğrafları yükleyebilirsiniz ve fotoğrafınızın her indirilmesi başına para kazanabilirsiniz. Benim gözlemlediğim kadarıyla şehir fotoğrafları satılabiliyor. Yani şehrinizin fotoğraflarını çekip sitede satışa sunabilirsiniz. Özellikle küçük ve fazla bilinmeyen şehirde oturanlar bu konuda çok şanslı çünkü o tür şehirlerin fotoğrafları bu sitelerde fazla yer almıyor. Ne kadar çok fotoğraf çekerseniz satış yapma şansınız o kadar artar. Bu yüzden size tavisyem çekebildiğiniz kadar çok fotoğraf çekin ve bu sitelere fotoğraflarınızı ekleyin.

Alttaki listedeki konular yabancı ülkelerde en çok satılan fotoğraf konularını içermektedir. Bu kategorilerde fotoğraflar çekmeniz daha fazla para kazanmanızı sağlayabilir. İşte o kategoriler,

  • Sanayi ve iş
  • Kredi kartı, finans ve bankacılık
  • Sağlık ve medikal
  • Kilo verme, sağlıklı hayat ve fitness
  • İnsan ilişkileri, evlilik vb
  • Şehir fotoğrafları
  • Sıradışı insanlar

Yukarıdaki konular en çok satış yapan fotoğraf kategorilerinden sadece bazıları. Siz kendi yaratıcılığınızı kullanarak daha farklı konularda fotoğraf çekerek daha fazla para kazanabilirsiniz. Herhangi bir soru ya da düşünceniz olursa yorum bölümünden bize yazabilirsiniz. Daha fazla para kazanma yazıları için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

Yanıt yok

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+