Facebook ile satış ortaklığından para kazanmak

(Bu yazı satış ortaklığının ne olduğunu bilmeyenler için pek bir şey ifade etmeyebilir. Satış ortaklığının ne demek olduğunu bilmiyorsanız öncelikle buraya tıklayıp bilgilenmenizi tavsiye ederim.)

Hemen hemen herkes Facebook kullanmaktadır. Peki aklınıza hiç Facebook’tan para kazanabileceğiniz geldi mi? Satış ortaklığının avcı yöntemi ile Facebook’tan para kazanabilirsiniz. Avcı yöntemi bir yere reklam vererek ya da reklamınızı kendiniz yaparak satış ortaklığından para kazanmak demektir.

Yani Facebook’tan iki şekilde para kazanabilirsiniz. İlki, Facebook’a reklam vererek, ikincisi ise ilgili sayfalara ve gruplara yorum atarak. Facebook’a reklam vermeyi tavsiye etmiyorum çünkü birçok kişi Facebook’a verilen reklamlardan verim elde edilemediğini söylüyor. Ben daha çok ilgili sayfalara ve gruplara yorum atarak ürün pazarlamayı uygun buluyorum.

Facebook ile para kazanmak

Facebook ile para kazanmak

Facebook ile nasıl para kazanılır?

Öncelikle satış ortaklığı yapacağınız ürünü seçmeniz gerekiyor. Ürünün kendisi ve satış sayfası kaliteli olmalı çünkü hiç kimse kalitesiz bir ürünü satın almak istemez 🙂 ürününüzü seçtikten sonra sıra geldi ürününüz ile ilgili sayfa ve grupları bulmaya.

Mesela fitness ile ilgili bir ürün satacağınızı düşünelim. Facebook’a giriyorsunuz arama kısmına “fitness” yazıyorsunuz ve aratıyorsunuz. Daha sonra hangi türde sonuç arıyorsanız o sonuç türünü filtreliyorsunuz(sayfa, grup vb.) Daha sonra bütün ilgili sayfalara ve gruplara satış ortaklığı bağlantınızı kısa bir tanıtıcı yazı ile paylaşıyorsunuz. Ne kadar çok bu şekilde paylaşım yaparsanız satış yapma şansınız o kadar yükselir.

Ürününüz ile ilgili olmayan sayfalara da yorum yapabilirsiniz ama fazla şansınız olduğunu söyleyemem çünkü ürününüz ile ilgili kişilerin denk gelip satış ortaklığı bağlantınıza tıklaması çok zor. Size tavsiyem pazarladığınız ürün ile ilgili olan sayfalara ve gruplara tanıtım yapmanız yönünde.

Facebook’a reklam vermeyi tavsiye etmediğimi yazının başında söylemiştim. Şimdi bahsedeceğim yöntem ise büyük sayfalara reklam yaptırmak. 300-400.000 kişilik sayfaların sahipleri ile iletişime geçerek satış ortaklığı bağlantınızı kısa bir tanıtım yazısıyla yayınlatabilirsiniz. Webmaster forumlarında(r10, wmaracı, webmastersitesi vb.) para karşılığında sayfalarında reklamınızı küçük bir ücret karşılığında yayınlayacak sayfa yöneticilerini bulabilirsiniz.

Facebook’tan yukarıdaki yöntemler ile para kazanabilirsiniz ama size tavsiyem satış ortaklığının diğer yönlerini de öğrenmeniz ve çok daha fazla para kazanmanız. Satış ortaklığını en iyi şekilde öğrenmek için buraya tıklayarak satış ortaklığı kategorimize gidebilirsiniz. Sosyal medyadan para kazanmak ile ilgili diğer yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+