Ders paylaşarak internetten para kazanmak

Her seferinde söylediğim gibi, bu yazının başında da söyleyeceğim. İnternetten para kazanmanın belli bir sınırı yok. Hiç düşünemeyeceğiniz şekillerde internetten para kazanmak mümkün. Öğretmen olmasanız bile öğretmenlerin yaptığının bir kısmını farklı şekillerde yaparak internetten para kazanabilirsiniz.

Ders paylaşarak internetten para kazanmak

Ders paylaşarak internetten para kazanmak

Ders paylaşarak internetten para kazanmak

Neler yapmanız gerektiğini anlatmadan önce ders paylaşarak internetten para kazanmak nasıl bir şeydir bundan bahsedeyim. Gerçek hayatta okullarda öğretmenler ders anlatır ya, işte siz bunu internete taşıyacaksınız.

Sınav zamanları veya daha önceki zamanlarda öğrenciler konu anlatımı bulmak için internete girerler ve araştırma yaparlar. Mesela edebiyat sınavı vardır öğrenci de internete “9.sınıf bakış açıları konu anlatımı” şeklinde yazar ve aratır. Daha sonra sizin sitenizi görür ve siteye girer. Siz de reklamlar veya tanıtımlar aracılığıyla para kazanmış olursunuz.

Konu anlatımını nasıl yapacağım diye endişelenmeyin. Eğer yakınlarınızda lise öğrencileri varsa onların ders kitaplarından faydalanabilirsiniz veya dışarıdan konu anlatımlı kitaplar alarak onlardan faydalanabilirsiniz. Neler yapmanız gerektiğini anlatmaya başlıyorum. Aşağıda yazılanlar bu iş hakkında hiçbir bilgisi olmayanlar için zor ve teknik bilgi gibi gelebilir ama inanın çok kolay şeyler.

1.Sitenizi açın

Dersleri paylaşmak için bir siteye ihtiyaç var. Sitenizi ücretsiz bir site olarak da açabilirsiniz, küçük bir ücret karşılığında da açabilirsiniz. Tabii ki ücretli olan sizin için daha faydalıdır çünkü ücretli sitelerde daha kolay ilerlersiniz. Yıllık 72 TL’ye tam donanımlı bir internet siteniz olabilir ya da isterseniz blogger’dan ücretsiz bir blog açıp yolunuza o şekilde devam edebilirsiniz.(ücretsiz siteler birçok konuda ücretli sitelere göre avantajsızdır ve daha geç gelişirler.)

Eğer ücretli site açmak istiyorsanız hosting ve domain almanız gerekmektedir. Bu işlemler çok kolaydır. Size tavsiyem ucuz ve kaliteli olan Alastyr firmasıdır. Şu anda bu site de Alastyr firmasında barınmaktadır. Fiyatları çok ucuz olduğu gibi, destek sistemleri de çok gelişmiştir. Eğer host ve domain alacaksanız Alastyr’yi göz önünde bulundurun derim.

2.Sitenizi açtıktan sonra ayarlamaları yapın

Sitenizi açın ve içerisine wordpress kurun. Ardından sitenizin temasını(görünümünü) ve eklentilerini kurun(seo eklentileri vs.) Sitenizi tam olarak ayarladıktan sonra artık sıra geldi ders anlatımlarını paylaşmaya.

3.Ders anlatımlarını paylaşmaya başlayın

Sitenizdeki her şeyi ayarladıktan sonra günde en az 1 adet konu anlatımı paylaşmaya başlayın. Paylaştığınız dersler tamamıyla özgün olmalı yani daha önce internette aynısı olmamalı. Kopyala yapıştır şeklinde ders paylaşırsanız bunun size hiçbir faydası olmaz ve para kazanamazsınız. Sitenize eklediğiniz her dersi sosyal medyada paylaşın. Günde 2 içerik eklediğinizi düşünürsek 3 ayda 180 içeriğiniz olmuş olur. İçeriği kaliteli ve zengin sitelere Google’dan belli bir ziyaretçi kitlesi gelmektedir. Böyle bir site size ayda en az 150-200 TL kazandırır.(başlangıç için hiç de fena değil 🙂 )

4.Para kazanmaya başlayın

Sitenizden para kazanmanın birçok yolu vardır. İster sitenize Google Adsense reklamları ekleyin, isterseniz de özel olarak reklam satın. Eğer özel olarak reklam satarsanız daha fazla para kazanabilirsiniz. Bunun için webmaster forumlarından faydalanabilirsiniz.

Ders paylaşarak internetten para kazanmak hakkında yüzeysel bilgi verdim. Bu yazdıklarım sizin gözünüze zor şeyler gibi görünebilir ama günde 1-2 saat ayırarak aylık düzenli bir ek gelir veya ana gelir oluşturma şansınız var. Yukarıda söylediklerimi anlayabilmeniz için bilmeniz gerekenler şunlardır,

  • Host ve Domain kavramının anlamı
  • WordPress, seo ve blog kavramları
  • Webmaster forumları hangileridir ve ne işe yararlar
  • Google Adsense(tıkla-öğren)

Yazdıklarımı tamamıyla anlayabilmeniz için bu kavramları internette araştırmalısınız. Çok değil, 10 dakikada tüm bu yazılanları anlamanız mümkündür. Ders paylaşarak internetten para kazanmak hakkında sorularınız var ise yorum bölümünden sorularınızı iletebilirsiniz.

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

2 Yorum
  1. Merih

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+