Clickbank ile para kazanmak

Clickbank ile para kazanmak uzun yıllardan beri yabancı ülkelerde uygulanan, Türkiye’de daha yeni yeni kullanılmaya başlanan bir yöntemdir. Bu yöntem ile binlerce kişi her ay düzenli olarak internetten para kazanmaktadır.

Dünyanın önde gelen affiliate(satış ortaklığı) ağlarından birisi olan Clickbank ile para kazanan kişilerin sayısı günden güne artmaktadır. İçerisinde binlerce dijital ürün bulunduran Clickbank ile siz de para kazanabilirsiniz. Clickbank’te yüzlerce ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerden herhangi birinin satılmasına aracı olarak yani satış ortaklığı yaparak %80’lere varan komisyon kazanabilirsiniz. Clickbank Dünya’nin en çok kazandıran affiliate ağıdır.

Clickbank’te başta İngilizce olmak üzere birçok İspanyolca ürün vardır. Arada Fransızca ürünlerin olduğunu da görebilirsiniz. Ancak Clickbank’te Türkçe ürün yoktur. Bu yüzden ürünlerinizi pazarlayabilmek için yabancı dile ihtiyaç duyabilirsiniz.

Clickbank ile para kazanmak için bilmeniz gereken her şey. Nedir? nasıl kazanılır? vb...

Clickbank ile para kazanmak

Clickbank’teki ürünleri blog açarak, sosyal medyayı kullanarak ve Adwords gibi mecralarda kampanya oluşturarak satabilirsiniz. Eğer satacağınız ürünü blog açarak pazarlamak istiyorsanız ya İngilizce bilmelisiniz ya da İngilizce yazı yazan kişilere ücreti karşılığında konunuzla ilgili makale yazdırmalısınız(makale yazan kişilere webmaster forumları aracılığıyla ulaşabilirsiniz) Yazdırdığınız makaleleri bloğunuza ekleyerek Google üzerinden potansiyel müşteriler çekebilirsiniz ve bu sayede para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer ürünü sosyal medya aracılığıyla pazarlamak istiyorsanız birkaç kelimelik tanıtım şablonlarıyla bu işi yapabilirsiniz. Örneğin Clickbank’te VertShock diye bir ürün var. Bu ürün basketbolcular için zıplamayı geliştiren bir ürün. Bu ürünü Facebook’taki basketbol sayfalarının gönderilerine şu şekilde yorum atarak pazarlayabilirsiniz,

Wanna dunk like LeBron James? + affiliate linkiniz(LeBron James gibi smaç basmak ister misin + link)

Aynı şekilde Twitter’da da bu şekilde tweet atabilirsiniz ve tweetinizi yüzlerce kişiye retweet attırarak potansiyel müşterilere ulaşabilirsiniz. Yabancı ülkelerde Clickbank’ten satış yapmak için en çok kullanılan sosyal medya aracı YouTube’dur.

YouTube’a pazarladığınız ürün ile ilgili birkaç video ekleyin ve açıklama kısmına pazarladığınız ürünün ufak bir tanıtımını ve affiliate linkinizi koyun. Videonuza ulaşan kişilerin açıklama kısmındaki linke tıklama olasılığı çok yüksektir. Clickbank ile para kazanmak için bir diğer yöntem ise ürününüzle ilgili YouTube videolarının altına yorum göndermektir. Birçok videonun altına pazarladığınız ürünün tanıtımını ve linkini içeren yorum atabilirsiniz. Yine VertShock ürününden örnek verecek olursam,

You wanna dunk but you can’t? Don’t worry, i would recommend you a dunk program. Click the link (aff linkiniz) – Smaç basmak istiyorsun ama basamıyor musun? Üzülme, sana bir smaç basma antrenmanı öneriyorum. Linke tıkla + affiliate linkiniz.

Yukarıdaki gibi ürününüzle ilgili kısa yorumlar aracılığıyla ürünlerinizi YouTube aracılığıyla pazarlayabilirsiniz.

Size tavsiyem pasif gelir elde etmek açısından pazarladığınız ürünle ilgili bir blog açmak ve blogtan ürünlerinizi pazarlamak. Aynı şekilde YouTube’a ürünle ilgili videolar ya da ürünün inceleme videosunu yüklerseniz bu şekilde de pasif kazanç elde edebilirsiniz. Satış ortaklığı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız buraya tıklayarak satış ortaklığı kategorimize gidebilirsiniz ve daha fazla yazıya ulaşabilirsiniz. Ayrıca internetten farklı yöntemlerle para kazanmayı istiyorsanız buraya tıklayarak ana sayfamıza gidebilirsiniz ve daha fazla para kazanma içeriğine ulaşabilirsiniz. Clickbank ile para kazanmak zor bir şey değildir. Özellikle YouTube’a pazarladığınız ürünle ilgili birkaç tane video yükleyerek bu videolara linkinizi koyarak rahatlıkla satış yapabilirsiniz.

Arkadaşlar Clickbank ile para kazanmayı anlatan iki farklı eğitim seti var. Bir tanesi ParaTube, diğeri ise GooMass. Bu iki eğitim seti hakkında da konuşmak istiyorum. ParaTube eğitim setinde Clickbank ürünlerini YouTube ile satmanın garanti yolları öğretiliyor. Bu eğitim setini indiren arkadaşlarım ürün hakkında olumlu yorumlar yapıyor. Ben de size bu eğitim setini tavsiye ediyorum. Buraya tıklayarak ParaTube’u inceleyebilir ve indirebilirsiniz.

Diğer eğitim seti ise GooMass. Bu eğitim setinde Clickbank hakkında hiçbir yerde bulamayacağınız bilgileri öğrenebiliyorsunuz. GooMass’ın içerisinde YouTube ile nasıl para kazanabileceğiniz anlatılmıyor ama Clickbank ile ilgili birçok bilgiyi öğrenebiliyorsunuz. Blog açarak Clickbank ile para kazanmak istiyorsanız size GooMass’ı tavsiye ederim. Buraya tıklayarak GooMass’ı inceleyip bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Clickbank ile para kazanmak adlı yazımızın sonuna geldik. Fikirlerinizi, kendinizin kullandığı yöntemleri veya düşüncelerinizi yorum aracılığıyla bizimle paylaşabilirsiniz. Buraya kadar okuduysanız teşekkürler 🙂

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

6 Yorum
  1. Gökhan
    • Kazandiran
  2. karine sarïipek
  3. Kaan
    • Kazandiran

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+