Clickbank ile Nasıl Para Kazanabilirim

Clickbank ile Nasıl Para Kazanabilirim

Clickbank ile Nasıl Para Kazanabilirim

Dünyanın en çok para kazandıran internet sitesinin Clickbank olduğunu biliyor muydunuz? İçerisinde 10.000’den fazla satışa hazır ürün bulunduran ve bu ürünleri 200.000.000 kişiye ulaştırmış bir satış ortaklığı sitesinden bahsediyorum.

Clickbank gerçekten de çok büyük bir pasta. Bu pastadan alınacak en ufak bir dilim bile sizi Türkiye şartlarında zenginliğe ulaştırabilir. Peki nedir bu Clickbank? Nasıl para kazanılır bu Clickbank denilen şeyden? Bu yazıda, sizler için bu sorulara cevap vereceğim.

Öncelikle Clickbank’in ne olduğundan bahsedeyim. Satış ortaklığı dediğimiz bir sistem var. Daha önce hiç duymuş muydunuz? Duymadıysanız da açıklayayım. Satış ortaklığı, internetten para kazanmanın en kazançlı yoludur. Satış ortaklığı demek, bir ürünün satılmasına aracı olarak komisyon kazanmanız demek. Yani bir adamın ürünü var ve sana diyor ki “Gel kardeşim seninle bir ortaklık yapalım, sen benim ürünümün satılmasına aracılık et, ben de sana komisyon vereyim. Sen sadece satışa aracılık et, komisyonunu kazan. Gerisini ben hallederim.

Evet durum aynen böyle. Sizin işiniz sadece bir ürünün satılmasına aracı olmak. Teslimat, teknik destek vs. o tür işlerle ürün sahibi ilgileniyor. İşte bu sisteme satış ortaklığı(affiliate marketing) adı veriliyor. Clickbank de ürün sahipleri ile satış ortaklarını, yani sizi buluşturan bir platform işlevini görüyor. Clickbank’e üye oluyorsunuz ve satışa hazır binlerce üründen istediğinizi seçip, o ürünün satışına aracı olarak %75’lere varan komisyonlar kazanabiliyorsunuz(Bir ürün 100 dolar ise, 75 dolarını siz alıyorsunuz demek oluyor bu da bir üründen yaklaşık olarak 220 lira kazanmanız anlamına geliyor)

Sistem kısaca yukarıda anlattığım gibi işliyor. Clickbank’den kazandığınız para dolar cinsinden olduğu için, Türk lirasına çevirdiğiniz zaman tek bir satıştan bile çok büyük paralar kazanabiliyorsunuz. İşte bu yüzden Clickbank’den para kazanma düşüncesi beni çok heyecanlandırıyor.

Clickbank ile Nasıl Para Kazanabilirim

Asıl mesele burada başlıyor. Clickbank’de İngilizce, İspanyolca, Almanca ve Fransızca ürünler satıldığı için, insanlarımız bu dilleri bilmedikleri halde nasıl satış yazıları hazırlayacaklarını, nasıl ürün seçeceklerini, ürünleri nasıl başka insanlara satacaklarını, nasıl ödeme alacaklarını düşünüyor. Muhtemelen sizin aklınızda da bu tür düşünceler var.

Bu işe başlarken benim aklımda da böyle düşünceler vardı. Ancak sorunun çözümünü bulunca her şey yavaş yavaş yoluna girmeye başladı. Clickbank ile para kazanmak istiyorsanız öncelikle anlamanız gereken şey, satış ortaklığı sistemi ve Clickbank. Yani öncelikle satış ortaklığı hakkında bilgili olmalısınız. Aksi takdirde, ne yazık ki Clickbank ile para kazanamazsınız.

Peki satış ortaklığı ve Clickbank ile nasıl bilgi sahibi olabilirsiniz? Bakın arkadaşlar, internette satış ortaklığı ile ilgili az çok bilgi bulabilirsiniz. Ancak Clickbank ile ilgili bulabileceğiniz bilgi sayısı çok sınırlıdır. Ülkemizde ne yazık ki fazla kişi Clickbank’i bilmemektedir ve ülkemizde Clickbank ile para kazanan insanların sayısı gerçekten çok azdır.

Bu sebeplerden dolayı, ya aylarınızı verip İngilizce sitelerden araştırma yapacaksınız ya da bir satış ortaklığı eğitim seti alarak bu eğitim setinden neler yapmanız gerektiğini adım adım öğreneceksiniz. Bu işin başka bir yolu yok.

Eğer İngilizce biliyorsanız ve zamanım var diyorsanız, internette İngilizce olarak araştırma yaparak birçok kaynağa ulaşabilirsiniz. Ancak, benim zamanım ve İngilizcem yok diyorsanız, o zaman eğitim seti almaktan başka çareniz yok demektir.

Ben bu konuda size bir eğitim seti almanızı öneriyorum. Çünkü bu size çok büyük bir zaman kazandıracak. Ülkemizde satılan ve hepsi Türkçe olan satış ortaklığı eğitim setleri şunlar: Goomass, Orkaplus, Master Kazanç. Bu eğitim setleri ile Clickbank ve satış ortaklığı sistemini öğrenebilirsiniz.

Eğitim Seti Seçiminde Kritik Nokta

Arkadaşlar, ben satış ortaklığına başlarken Goomass eğitim setini satın almıştım. Şunu söyleyebilirim ki, yukarıda bahsettiğim satış ortaklığı eğitim setleri arasında hem destek olarak, hem işin ciddiyetinin farkında olmak konusunda hem de Clickbank konusundaki en iyi eğitim seti Goomass.

Eğer internetten para kazanmak istiyorsanız, tercihinizi kesinlikle Goomass’dan yana kullanmanızı tavsiye ediyorum. Şu anda piyasada bulabileceğiniz en iyi satış ortaklığı eğitim seti Goomass. Size kısa bir şekilde Goomass’ın içeriğinde neler var açıklamak istiyorum. Öncelikle, Goomass’ı resmi sitesinden incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz ama ben yine de aynı bağlantıyı Goomass’ı size anlattıktan sonra da vereceğim.

 • Başlangıç Kılavuzu – Satış ortaklığına başlarken neler yapmanız ve nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini anlatan eğitim.
 • Satış Ortaklığı Sistemi – Başlangıç Kılavuzunu okuduktan sonra bu eğitime geçiyorsunuz ve satış ortaklığına sağlam bir başlangıç yapmak için neler yapmanız gerektiğini öğreniyorsunuz.
 • Xticaret Eğitimi – Türk satış ortaklığı sitesi olan Xticaret hakkında detaylı bilgi ediniyorsunuz ve bu site üzerinden nasıl para kazanabileceğinizi detaylarıyla öğrenebiliyorsunuz.
 • Amazon Associates – Dünya devi e-ticaret sitesi olan Amazon.com’un satış ortaklığı sistemiyle nasıl para kazanabileceğinizi öğreniyorsunuz. Bu konu bize biraz uzak bir konu ama gelişmiş seviyedekiler için çok yararlı.
 • Clickbank Eğitimi – İşte asıl konumuz olan Clickbank’e geldi sıra. Arkadaşlar, bütün samimiyetimle söylüyorum, Türkiye’de böyle bir Clickbank eğitimi veren hiçbir kaynak yok. Gerçekten çok ama çok kaliteli bir Clickbank eğitimi var Goomass’ın içerisinde. Ürün seçiminden, ürün pazarlamasına kadar neler yapmanız gerektiğini ve öğrenmeniz gereken her şeyi adım adım anlatan muhteşem bir eğitim. Clickbank ile para kazanmak istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir eğitim.
 • Yazı Yazarak Para Kazanma Eğitimi – Klasik yazı yazarak para kazanma eğitimi. Yazı yazarak internetten nasıl para kazanabileceğinizi öğreten eğitim.
 • Google Eğitimi(SEO) – Çok detaylı bir eğitim değil, ancak temel olarak güzel bir eğitim. Bazı teknik detaylar gereksizce verilmiş. Ancak bunun dışında faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum.
 • Google Adwords Eğitimi – Seçtiğiniz ürünleri satabilmek için reklam verme platformu olan Google Adwords hakkında başarılı bir eğitim.
 • Bonuslar – Çeşitli teknik bilgi içeren video eğitimler, Niş Pazar Avcısı adında “nokta atışı” yapmanızı sağlayacak bir eğitim seti, site kurma eğitimi, ücretsiz satış sayfası şablonu Goomass’ın yanında ücretsiz olarak verilen bonuslar arasında yer alıyor.

Arkadaşlar, kısaca Goomass bu eğitimlerden oluşuyor. Fiyatı ise kazanacaklarınız karşısında oldukça uygun. Çünkü Goomass sayesinde sürekli olarak internetten para kazanabileceksiniz. Goomass, 98 liradan satılıyor. Buraya tıklayarak Goomass’ı resmi sitesinden inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Clickbank ile nasıl para kazanabilirim sorusuna yukarıda cevap vermeye çalıştım. Faydalı veya faydasız bulduysanız yorum olarak bana bildirebilirsiniz. Clickbank ve Goomass hakkında aklınıza takılan herhangi bir soruyu sorabilirsiniz. Elimden geldiğince cevaplamaktan mutluluk duyarım. Şimdilik hoşçakalın 🙂

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

9 Yorum
 1. kadir handan
  • Kazandiran
 2. Okan Paran
  • göksel
 3. Murat han
 4. BritishSeller
 5. siraç
 6. siraç

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+