Çiftçi yöntemi ile para kazanmak

Çiftçi yöntemi ile para kazanmak

Çiftçi yöntemi ile para kazanmak

Bu yazıda size, benim en çok sevdiğim para kazanma stratejilerinden bir tanesi olan çiftçi yönteminden bahsedeceğim. Çiftçi yöntemi, satış ortaklığı(tıkla-öğren) sisteminin bir parçasıdır ve bu yöntem sayesinde satış ortaklığından çok büyük paralar kazanılabilir. Satış ortaklığında genelde iki farklı strateji uygulanır. Birincisi avcı yöntemi diğeri ise bu yazıda bahsetmekte olduğum çiftçi yöntemidir. Avcı yöntemi reklam vermek ile ilgilidir o konu hakkında başka bir yazımda bahsedeceğim ama şu anda çiftçi yöntemi hakkında bilgi vermek istiyorum.

Çiftçi yöntemi ile para kazanmak

Çiftçi yöntemi, aynı çiftçilerin gerçek hayatta yaptığı işe benzer. Çiftçiler belli bir süre boyunca bir şeyler eker ve daha sonra o ektiği şeylerin olgunlaşmasını bekler. Ektiği şeyler olgunlaşınca da ürünleri pazarda satar ya da toptancıya satar. Satış ortaklığında da aynı şey geçerlidir. Bir süre çalışırsınız, sonrasında emeklerinizin karşılığını alırsınız.

Yukarıdaki paragrafta bahsettiğim şeyi tam olarak açıklamam gerekirse, öncelikle yapmanız gereken satış ortaklığı yapacağınız ürün veya ürünleri belirlemek, daha sonra bu ürün veya ürünlerle ilgili bir blog açmak ve bu bloğa birçok özgün ve kaliteli içerik eklemek(bu sayede satacağınız ürün ile ilgili arama motorlarından birçok potansiyel müşteriye ulaşacaksınız.), bloğa ziyaretçi çekmek ve arkanıza yaslanıp kazandığınız paraları görmek.

Yukarıda yazdıklarımı anlamadıysanız öncelikle satış ortaklığı hakkında bilgi edinmenizi tavsiye ederim. Buraya tıklayarak satış ortaklığı ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Çiftçi yöntemi ile para kazanmak hakkındaki yazdıklarımı hâla anlamadıysanız liste şeklinde daha basit ve daha anlaşılır bir şekilde yazıyorum,

  • Satış ortaklığını yapacağınız bir ürün veya hizmet seçin.
  • Bu ürünü veya hizmeti tanıtabileceğiniz bir blog açın. Bloğun ürün adıyla açılması şart değil. Mesela atıyorum, abc zayıflama hapını pazarlayacaksanız ille abczayiflamahapiyorumlari.com tarzında bir blog açmanıza gerek yok. zayiflamabilgileri.com tarzında da bir blog açabilirsiniz. Amacınız zayıflamak isteyen kişileri bloğunuza çekmek ve onlara zayıflama hapı satmak.
  • Bloğunuzu açtıktan sonra zayıflamak isteyen herkesin ilgisini çekecek kaliteli ve özgün yazılar yazmalısınız. Çünkü özgün olmayan yazılar Google gözünde spam olarak görünür ve hiçbir işe yaramaz. Yani kopyala yapıştır yaparak yazı eklemeyeceksiniz bloğunuza. Seçtiğiniz ürünün ve sektörün rekabetine göre düzenli olarak yazı eklemelisiniz. Mesela rekabeti az olan alanlar için 30-40 tane özgün ve kaliteli yazı yeterli olabilirken, rekabeti çok olan alanlar için 400-500 tane yazı yeterli olmaktadır. Size tavsiyem her gün ya da 2 günde 1 kaliteli ve özgün yazı yazmanız ve bloğunuza eklemeniz. Bu sayede Google üzerinden hedef kitlenize ulaşabileceksiniz.
  • Yazdığınız yazıların başlıkları ve içerikleri sattığınız ürünün kategorisi ile benzerlik göstermeli. Yani siz zayıflama ürünü satıyorsanız, cep telefonu ile ilgili bir yazı yazmanız size hiçbir fayda getirmeyeceği gibi, zarar getirir. Bu yüzden mutlaka pazarladığınız ürün ile ilgili yazılar yazmalısınız. Zayıflama hapı satıyorsanız yazacağınız yazıların başlıkları “Nasıl zayıflanır, nasıl kilo verilir, kilo vermenin 5 yolu” vb. başlıklar olmalıdır. Bu tür başlıkları ne kadar çok çoğaltırsanız o kadar çok ziyaretçi elde edebilirsiniz. Bunun için anahtar kelime araştırması yapabilirsiniz.
  • Yazılarınızı yazdıktan sonra ve bloğunuz ziyaretçileri çekmeye başladıktan sonra pazarladığınız ürünün reklamlarını bloğunuza koyabilirsiniz ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra bloğunuza arada bir yazı ekleyerek güncelliğini kaybetmemesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca pazarladığınız ürün ile ilgili tanıtım yazıları yazarak çok daha etkili bir şekilde pazarlama yapabilirsiniz. Pazarladığınız ürünün reklamlarını bloğunuza koyduktan sonra ve tanıtım yazılarını ekledikten sonra artık arkanıza yaslanarak kazandığınız paraları izleyebilirsiniz. Bloğunuza ziyaretçiler gelmeye devam ettiği sürece siz hiçbir şey yapmasanız da para kazanmaya devam edeceksiniz. Birkaç ay çalıştınız ve size sürekli para kazandıracak bir iş oluşturdunuz. Bundan böyle siz uyurken bile o blog size para kazandırabilecek 🙂

Çiftçi yöntemi ile para kazanmak yukarıdaki listede bahsettiğim gibi işlemektedir. Bu konu ile ilgili aklınızda soru işaretleri varsa ve daha detaylı bilgi almak istiyorsanız sorularınızı alttaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+