Çeviri yaparak internetten para kazanmak

Çeviri yaparak internetten para kazanmak isteyen herkes okumalı
İnternetten para kazanma yolları gün geçtikçe çeşitliliğini arttırmaktadır. Bu çeşitlilik, farklı uzmanlık alanına sahip kişiler için bir para kazanma kapısı demektir. Bu yazıda çeviri yaparak internetten para kazanma hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Günlük hayatta dışarıda gezerken çeviri bürolarına rastlamışsınızdır. Bu bürolar bir dildeki metni başka bir dile çevirerek para kazanmaktadır. Aynı sistem internette de geçerlidir. Herhangi bir yabancı dili bilen kişiler çeviri yaparak internetten ek gelir ya da ana gelir kazanabilmektedir.

Çeviri yaparak internetten nasıl para kazanılır?

Forumları kullanarak

Webmaster forumlarında, internet sitelerine yazı koymak için çeviri yaptırmak isteyen birçok kişi vardır. Bu kişiler ile anlaşarak forumlar üzerinden çeviri yapabilirsiniz ve para kazanabilirsiniz. Webmaster forumlarında genelde İngilizce -> Türkçe ve Türkçe -> İngilizce çeviri talep edilmektedir. Aşağıdaki forumlar aracılığıyla çeviri yapacağınız kişileri bulabilirsiniz ya da kendiniz konu açarak çeviri yaptırmak isteyen kişileri bulabilirsiniz.

 • www.r10.net/farkli-dillerde-makale-yazimi-amp-satisi/
 • www.forum.iyinet.com/ceviri-isleri/
 • www.wmaraci.com/forum/makale-and-ceviri-yazilar.html

Yukarıdaki forumlara konu açarak çeviri yaptırmak isteyen kişilerin sizi bulmasını sağlayabilirsiniz. Ancak konunuzu açmadan önce piyasayı iyi araştırmanızı tavsiye ederim. Türkçe makalelerde her 100 kelime için 1 TL talep edilmektedir siz çeviri işlerinde bu ücreti biraz daha yüksek tutarak işe başlayabilirsiniz. Çeviri yaparak para kazanmak için diğer çeviri konularını araştırmanızı ve diğer kişilerin 100 kelime başına ne kadar talep ettiklerini bilmenizi tavsiye ederim.

Dil biliyorsanız çeviri yaparak para kazanmak tam da size göre.

Çeviri platformu olan bir site ile

Profesyonel olarak yapılan çevirilere 100 kelime başı para ödeyen bir site ile çeviri yaparak para kazanmak mümkün. Bahsettiğim site www.onehourtranslation.com bu siteye üye olarak çevirebildiğiniz dillerdeki metinleri çevirebilirsiniz ve para kazanabilirsiniz. Site 100 kelime çevirmeniz başına ortalama 3 dolar veriyor. Dünya üzerinde konuşulan her dil sitede vardır. Site, ödemeleri toplam 500 kelimeye ulaşınca PayPal aracılığıyla yapıyor.

Alternatif siteler ile

Çeviri yaparak para kazanmak istiyorsanız alternatif siteleri de kullanabilirsiniz. İnternette dolanırken karşıma onlira adında bir site çıktı. Bu sitede 10 lira karşılığında çeviri yapabilirsiniz. www.onlira.com/kategoriler/ceviri-isleri adresinden örneklere bakabilirsiniz ve siz de oradaki kişiler gibi bir çeviri konusu açarak bildiğiniz dilde çeviri yaparak internetten para kazanabilirsiniz.

Eğer çeviri yaparak para kazanmak için forumları kullanacaksanız başlangıçta fiyatları biraz düşük tutarak referans toplayabilirsiniz ve bu kişilerin yaptığınız çeviriler hakkındaki yorumlarını konunuza ekleyerek diğer potansiyel müşterileri etrafınızda toplayabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğim yöntemleri kullanarak çeviri yaparak internetten ek gelir olarak çok fazla para kazanabilirsiniz.

Konuyla ilgili herhangi bir sorunuz ya da sorununuz olursa yorum bölümünden çekinmeden danışabilirsiniz.

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

36 Yorum
 1. Melik Can
 2. tuğran koç
  • Kazandiran
 3. zeynep
 4. Tuğba Çalışkan
 5. TRANSLATOR
 6. fatma
  • fatma
  • Kazandiran
 7. Hüseyin
 8. Sabina
 9. Yaemin Topçu
 10. Ezgi
 11. abdullah yeşilyurt
 12. Nurdan zeren
 13. sadik
 14. Tuğçe Özdemir
 15. Zaea
 16. Bawer
  • Kazandiran
 17. Seyma
 18. Elif
  • Kazandiran
 19. Deniz
 20. Eren Ergez
 21. ana
 22. Kukosh
 23. hasan
 24. murat
 25. murat
 26. yasin
 27. Mira
 28. Seyma
 29. Fatma Omay

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+