Borsa ile nasıl para kazanılır

Borsa ile para kazanarak zenginliğe ilk adımı atmak ister misiniz? öyleyse borsa ile nasıl para kazanılır
Borsa ile nasıl para kazanılır ? Ek gelir oluşturmak isteyenler, evden para kazanmak isteyenler, yatırımcılar ve  parasını değerlendirmek isteyen kişiler borsa ile para kazanabilir. Çok eski zamanlardan beri borsa ile para kazanan insanlar vardır. Hatta bir zamanlar dünyanın en zengin insanı olan Warren Buffet, hayatını tamamen borsadan kazandığı para ile devam ettirmektedir.

Borsa ile nasıl para kazanılır?

Borsadan kazanç elde etmek kar/zarar hesabına dayanır. Satın aldığınız hisse zarar ederse siz de zarar edersiniz, eğer satın aldığınız hisse kar ederse siz de kar edersiniz. Yani borsanın mantığını kavramak basittir.

Yatırım yapmak istediğiniz şirketin hissesini satın alırsınız, hisse değer kazanırsa siz de para kazanırsınız değer kaybederse siz de zarar da olursunuz. Küçük bir hesaplama ile olayı daha da netleştirmeye çalışayım.

Diyelim ki 500 TL paranız var. Bu 500 TL’nizin tamamını TSPOR(Trabzonspor)’a yatırdığınızı varsayalım. TSPOR’un şu anki hisse fiyatı 4,01. 500/4,01=124 lot hisse ediyor. Yani 500 TL karşılığında Trabzonspor’un 124 lot(birim) hissesini satın alıyorsunuz. Elinizde 124 lot hisse vardı. Eğer hisse fiyatı gelecek ay 5 olursa 5×124=620-500=120 TL kar etmiş olursunuz. Hisseniz istediğiniz kadar kar ettiği zaman satabilirsiniz, zarar ettiği zamanlarda da elinizde tutabilir ve değer kazanmasını bekleyebilirsiniz.

Hisselerin düştüğü zamanları bekleyin ve borsadan para kazanın

Borsadan kısa vadede kazanç elde etmek oldukça zordur. Eğer borsadan düzenli bir şekilde kazanç elde etmek istiyorsanız hisselerin değerlerinin düştüğü zamanları takip etmelisiniz ve o zamanlarda yatırım yapacağınız parayla hisse almalısınız. Hisse fiyatlarının arttığı dönemlerde düşük fiyattan aldığınız hisseleri yüksek fiyattan satarak borsadan para kazanabilirsiniz.

Borsayı aracılığıyla para kazanmak istiyorsanız kaliteli şirketlerin hisselerine uzun vadeli yatırım yapmanızı öneririm. Ayrıca kriz zamanlarında hisse fiyatları çok fazla düşmektedir. Kriz zamanlarında borsadan hisse alırsanız ve her şeyin normale dönmesini beklerseniz çok fazla kar edebilirsiniz. Dünyadaki birçok zengin kriz ve devrim zamanlarında yaptıkları yatırımlar sayesinde zengin olmuştur. Yani kriz, savaş, devrim gibi durumlarda borsa düşmektedir ve siz bu durumları fırsata çevirerek zengin bile olabilirsiniz.

Borsadan hisse almak için bankanızın internet şubesinden faydalanabilirsiniz ya da doğruca bankanıza giderek oradaki temsilciyle birlikte hisse satın alabilirsiniz. Unutmayın, borsadan para kazanmak sabır ister. Eğer sabrınız yoksa para kaybetme riskiniz bile vardır. Borsadan para kazanabilmek için en basit yöntem şudur:Ucuzdan al, pahalıya sat.

Yazının tamamı video şeklinde de okunmaya hazırdır. Aşağıdaki videoyu izleyerek klasik müzik eşliğinde bu yukarıdaki yazılanların hepsini okuyabilirsiniz.

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

2 Yorum
  1. Fatih Arslan
    • Kazandiran

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+