Blog açarak para kazanmanın 7 yolu

Blog açarak para kazanmanın 7 yolu

Blog açarak para kazanmanın 7 yolu

Blog açmak benim en çok tavsiye ettiğim internetten para kazanma yöntemlerinden bir tanesidir. Blog açmayı tavsiye etmemin sebebi ise birçok farklı şekilde bu yöntem sayesinde para kazanılmasıdır. Bu yazıda sizlere blog açarak para kazanmanın 7 yolu hakkında detaylı bilgi vermek istiyorum. Eğer blog açmak hakkında en ufak bir bilginiz yok ise, buraya tıklayarak ön bilgi edinebilirsiniz.

Blog açarak para kazanmanın 7 yolu

Uzun zamandan beri blog yazıyorum ve ülkemizde blog açarak nasıl para kazanılır çok iyi biliyorum. Kendi tecrübelerimden yola çıkarak blog açarak para kazanmanın 7 yolu ile ilgili birikimlerimi sizlerle aşağıda paylaşıyorum…

1.Xticaret

Xticaret, Türkiye’nin en büyük satış ortaklığı ağlarından bir tanesidir(“satış ortaklığı nedir?” diyorsanız buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.) Xticaret’in içerisinde birçok satış ortaklığı programı bulunmaktadır. Özellikle para kazanma ile ilgili bloglar için kesinlikle Xticaret’i tavsiye ederim. Ülkemizin ilk satış ortaklığı ağı olan Xticaret, gerçekten çok güvenilir bir firmadır. Üye olup ürünleri pazarlayabilmeniz için tek seferlik 25 tl ödemeniz gerekmektedir. Buraya tıklayarak Xticaret’e üye olabilirsiniz.

2.Google Adsense

İnternetten para kazanma konusu ile ilgili olanlar mutlaka Google Adsense’i duymuştur. Duymayanlar için söyleyeyim: Adsense, bir reklam firmasıdır. Adsense ile bloğunuza yerleştirdiğiniz reklamlar sayesinde para kazanırsınız. Tıklama başına para kazandıran Adsense, ülkemizde en çok tercih edilen internetten para kazanma sistemidir. Buraya tıklayarak Google Adsense hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

3.ReklamAction

ReklamAction’ı 2015’in Mart ayında keşfettim. Daha doğrusu mailime bir mesaj geldi ve ReklamAction temsilcisi benimle iletişime geçti. O günden beri memnuniyetle ReklamAction’ı kullanıyorum. Bir satış ortaklığı ağı olan ReklamAction, içerisinde birçok kaliteli Türk firmasının satış ortaklığı programını barındırıyor(Arçelik, Beko, Markafoni, d&r vb. 10’larca satış ortaklığı programı…) Her türden kategoriye hitap eden ReklamAction’ı herkese tavsiye ediyorum. Buraya tıklayarak ReklamAction’a üye olabilirsiniz.

4.OdaklıPazar

İçerisinde daha çok sağlıkla ve insan ilişkileri ile ilgili e-kitapların satış ortaklığı programlarını barındıran bu satış ortaklığı ağı ile birçok kişi para kazanmaktadır. Bazı kişiler içerisindeki ürünlerin kalitesiz olduğundan şikayetçi oluyor ama sağlık veya ilişkiler ile ilgili bir bloğunuz var ise size kesinlikle OdaklıPazar’ı tavsiye ederim.

5.Tanıtım yazısı

Ülkemizdeki birçok webmasterın ana kazanç kaynağı olan tanıtım yazısı satma yöntemi ile para kazanabilirsiniz. Webmasterlar, sitelerini tanıtmak için diğer site ve bloglara tanıtım yazısı yayınlatırlar. İşte siz de bu tanıtım yazılarından para kazanabilirsiniz. Genelde 1 tanıtım yazısı 15-20 liraya satılıyor…

6.Gelir ortakları

Yine bir satış ortaklığı ağı. Bu siteyi daha önce hiç kullanmadım ama kullanan ve memnun kalan kişiler çok var. ReklamAction’a benzeyen bir sistemi olduğunu duydum. Denemeye değer bir satış ortaklığı ağı olduğunu düşünüyorum. Alternatif olarak kazanç elde edilebilir…

7.Özel reklam satmak

Bloğunuzun belli bir ziyaretçi ve takipçi kitlesi olursa özel reklam alanı kiralayabilirsiniz. Webmasterlar kendi ürünlerini veya sitelerini tanıtmak için reklam alanı kiralarlar. Eğer sizin bloğunuzu uygun bulurlarsa bloğunuzdan aylık, 3 aylık, 6 aylık veya 1 yıllık reklam alanı kiralayabilirler. Bu yöntem ile para kazanan webmasterların sayısı çoktur. Kesin ve garanti kazanç olduğu için birçok kişi bu yöntemi tercih etmektedir.

Bonus: Kendi ürününüzü satmak

Yabancı bloggerların en çok tercih ettiği para kazanma yöntemlerinden bir tanesi kendi ürünlerini satmaktır. Genelde e-kitap satılır. Yani kendi bilgilerinizi kullanarak bir e-kitap oluşturursunuz ve bunu insanlara satarsınız. Örneğin bu site para kazanma ile ilgili bir site. Ben para kazanma ile ilgili bir e-kitap oluşturup, bu site üzerinden satabilirim. Bunun gibi…

Ben bloğumdan nasıl para kazanıyorum?

Ben paraicin.com adresinden satış ortaklığı ile para kazanıyorum. Bir ara Adsense’i denedim ama satış ortaklığının yanında neredeyse sakız parası kazandırıyordu. Bu yüzden Adsense reklamlarını kaldırıp tamamen satış ortaklığına yöneldim. Size de tavsiyem, eğer blog açarak para kazanmak istiyorsanız mutlaka satış ortaklığı ile başlayın. Adsense ne yazık ki ülkemizde fazla para kazandırmamaktadır. Ancak satış ortaklığı programları ile büyük paralar kazanabilirsiniz.

Blog yazarak para kazanmanın 7 yolu benim tecrübelerime göre aynen yukarıda yazdığım gibi. Sizin de kendi yöntemleriniz, soru veya düşünceleriniz olursa alttaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz 🙂

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

Yanıt yok

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+