Bağımlılıklarınızdan kurtulun

Bağımlılıklarınızdan kurtulun

Bağımlılıklarınızdan kurtulun

Hepimizin bağımlılıkları vardır. Özellikle 2015 yılında bir şeye bağımlı olmayan birisi yoktur. Kimisi internete, kimisi telefona, kimisi sigaraya, kimisi yemeğe, kimisi alkole… Herkesin kendince bir bağımlılığı vardır. Peki bu bağımlılıklar hayatımızı nasıl etkiler hiç düşündünüz mü? Bağımlılıklarımızın bize kaybettirdiği şeyleri hiç düşündünüz mü?

Her şeyin fazlası zararlıdır. Hayat kaynağı olan su bile fazla tüketildiği zaman öldürür. Gidip 1 damacana suyu bir seferde bitirirseniz su zehirlenmesi olup ölürsünüz. Bu yüzden mutlaka dengeyi korumalıyız ve genelde dengeyi koruruz. Ancak dengeyi koruyamadığımız durumlar da yok değil. Bu durumlara en iyi örnek olarak bağımlılıklarımızı verebiliriz.

Bağımlılıklarınızdan kurtulun

Önce kendinize şunu sorun “Bağımlılıklarım neler?” bu soruyu cevaplayın ve ardından şu soruyu sorun “Bu bağımlılıklarım bana nasıl zarar veriyor?” bu soruyu da cevapladıktan sonra zaten kendi kendinize vermiş olduğunuz yanıtlar sizi bu bağımlılığınızdan vazgeçirmeye yetmeli. Çünkü bağımlılığın her türlüsü zararlıdır.

Sigaraya bağımlı olduğunuzu düşünelim. Sigara insana ne gibi zararlar verir? ilk ve en önemli zararı sağlığa olan zararı. Sigara içmek akciğer kanserinden tutun da, gırtlak kanserine kadar her türlü hastalığa sebep olabilir. Bir de işin maddi boyutu var. En ucuz sigara 6 lira. Eğer günde 1 paket sigara içerseniz ayda 30 paket yapar. 30×6=180 TL aylık yapar. 180×12=2160 TL yıllık yapar. 2160×5=10800 TL 5 yıllık yapar. Yani sizin de anlayacağınız gibi sigara hem sağlığınızı mahveder hem de paranızı hortum gibi yutar.

Yukarıdaki sigara örneği ülkemizdeki en önemli bağımlılıklardan bir tanesi. İnsanlar yılda 2160 lirayı sağlıklarını kaybetmek için kullanır mı Allah aşkına? eğer sigara bağımlısıysanız bir an önce bağımlılığınızdan kurtulun. Yoksa hem paranız gider hem de sağlığınız. Hatta sağlığınız gidince sağlık masrafları için de para harcarsınız. Yani sigara hem öldürür hem de parasız bırakır 🙂

Bu bloğun amacı insanlara para kazanmayı öğretmek. Ama para kaybeden birisi para kazanamaz değil mi? işte bağımlılık konusundan bahsetmemin sebebi de bu. Bağımlılıklar size para kaybettirir. Siz para kazanayım derken para kaybetmiş olursunuz. Hem de düzenli olarak. Çünkü bağımlılıklar sürekli olan şeylerdir.

Eğer birikim yapıp, bu birikiminiz ile bir şeyler satın almak ya da yatırım yapmak istiyorsanız bağımlılıklarınızdan kurtulun ve para biriktirmeye başlayın. Emin olun hayat daha kolay hale gelecek ve daha rahat bir yaşam sürmeye başlayacaksınız. Bunu size garanti ediyorum. Şu dünyada masum bir bağımlılık yoktur. Bütün dünyevi bağımlılıklar insanı geri çeker ve insanın gelişmesini engeller. Bu yüzden en kısa zamanda bağımlılıklarınızdan kurtulun ve daha iyi yaşamak için bir adım atın…

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

Yanıt yok

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+