Adsense ile kaç para kazanılır

Daha önceki yazılarımda Google Adsense’in dünyanın en iyi reklam firması olduğundan bahsetmiştim. Adsense sayesinde binlerce kişi şu an para kazanmaktadır. Evet, siz şu an bu yazıyı okurken insanlar Adsense sayesinde binlerce dolar para kazanıyor.

Adsense’den para kazanıldığını biliyoruz ancak Adsense ile kaç para kazanılır diye sorulunca çoğu kişinin pek bir şey bilmediği ortaya çıkıyor. Bu yazıda bu soruya cevap vermeye çalışacağım…

Adsense ile kaç para kazanılır

Adsense ile kaç para kazanılır

Adsense ile kaç para kazanılır

Adsense ile birçok kişinin çok büyük paralar kazandığından bahsetmiştim. Ancak bu kişiler genelde yabancı ülkelerde yaşıyor. Ülkemizde Adsense’den çok büyük paralar kazanmak için gerçekten çok çalışmak gerekli. Yabancı ülkelerde ise çok çalışmak yerine akıllıca çalışmak yetiyor. Bunun sebebi ülkemizdeki internet sektörünün yeterince gelişmemiş olmasıdır.

Yabancı ülkelerde tıklama başına 0,50 ile 1,5 dolar arası para veren Adsense, ülkemizde tıklama başına 0,05 ile 0,40 tl arasında para ödüyor. Bu da gerçekten çok ama çok az. Bu sebeple, ülkemizde Adsense’den çok para kazanabilmek için rekabeti olan sektörlerden çok fazla tıklama almak gereklidir.

Küçük bir hesap yapalım. Bir genel blogun günlük tekil hiti 1000 diyelim ve her gün 20 tıklama aldığını varsayalım. Tıklama başına 0,10 tl kazandığını düşünürsek(genel blog olduğu için tıklama başına verilen ücret az) 20x,10=2 tl yapar. Günde 2, ayda 60 tl yapar. Sizce çok mu? bence değil.

Aslında ülkemizde Adsense’den bu şekilde para kazanıldığı için şükretmemiz gerekir. Çünkü Rusya ve Hindistan gibi ülkelerde Adsense’in verdiği ücretler çok daha düşük. Eğer Adsense’den çok çok iyi paralar kazanmak istiyorsanız size tavsiyem İngilizce içerikli bir site açmanız. Bu sayede düşük efor sarf ederek yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz.

Aşağıda bir tane yabancı siteden kazanılmış Adsense kazanç görüntüsü paylaştım. Bu resime bakarak biraz fikir sahibi olabilirsiniz.

Yabancı bir sitenin adsense kazancı

Yabancı bir sitenin adsense kazancı(büyütmek için resmi yeni sekmede açabilirsiniz)

Resimde gördüğünüz gibi CPC yani tıklama başına kazanç 0,34 dolar(sanıyorum ki konusu belli olmayan genel bir site.) Buna rağmen TL’ye çevirdiğimizde tıklama başına 70 kuruşu aşan kazançlar görüyoruz. İngilizce içerikli bir siteniz olsa ve günde 20 tıklama alsa 0,70×20=14 TL günde kazanırsınız. Ayda ise 14×30=420 TL eder. Ziyaretçi sayınızı yükselterek daha fazla para kazanmanız mümkündür.

Yukarıda yazdıklarımı okuduysanız ana fikri anlamışsınızdır. Adsense’den ülkemizden de para kazanılabilir ancak çok fazla kazanmayı beklemeyin. İngilizce içerikli bir siteniz olursa çok çok daha büyük kazançlar elde etmeniz mümkündür. Adsense ile kaç para kazanılır sorusunun cevabını bulabildi iseniz ne mutlu. Google Adsense’den daha fazla para kazanma yolları hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

19 Yorum
 1. Kerpe Otelleri
 2. Murat
  • Kazandiran
  • Guven
 3. BizdenediX
  • Kazandiran
 4. hls
  • Kazandiran
 5. Ismail
 6. Can
 7. Ercu
 8. Emre Özdoğan
 9. navid
 10. Mehmet
 11. Kemal Uçar
 12. Mustafa
 13. Yusuf altay

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+