Adsense ile daha fazla para kazanma yolları

Adsense ile daha fazla para kazanma yolları

Adsense ile daha fazla para kazanma yolları

Google Adsense, dünyanın en çok para kazandıran tıklama başı para ödeyen reklam servisidir. Google’ın bir servisi olan Adsense, birçok kişiye gelir imkanı sunmaktadır. Adsense’in ne olduğunu bilmeyenler buraya tıklayarak detaylı bilgi edinebilirler. Bu yazıda asıl üzerinde duracağım konu Adsense’den daha fazla para kazanma ile ilgili olacak.

Adsense ile daha fazla para kazanma yolları

Adsense’den nasıl daha fazla para kazanacağınızı öğrenebilmek için öncelikle Adsense’in çalışma mantığını anlamak gerekir. Adsense sitenizin kullanıcılarına, sitenizin içeriği ile ilgili reklamları gösterir. Kullanıcı da içerik ile ilgilendiği için reklama tıklama ihtimali artar. Kimi zamanlarda Adsense sitenizin konusunu tam olarak kavrayamaz ve kullanıcıların çerezlerine(cookie) göre reklamlar çıkartır.

Yukarıdaki paragraftan da anladığınız üzere, Adsense’den iyi para kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken öncelikli şey sitenize bir konu belirlemek. Ancak herhangi bir konu değil. Eğer belirleyeceğiniz konu ile ilgili Adsense reklamı yoksa, belirlediğiniz konu hiçbir işe yaramaz. Mesela benim gözlemlerime göre en çok reklam bulunduran alanlar sağlık, moda, finans ve para kazanma ile ilgili konular. Eğer bu konular üzerine bir siteniz varsa Adsense’den iyi para kazanmanız için ilk adımı atmış bulunuyorsunuz.

Şimdi de reklam yerleşimine geldi sıra. Eğer Adsense’den para kazanmak istiyorsanız, reklamları sayfanın üst kısımlarına koymanız gerekir. Kim sayfanın altındaki reklamlara tıklar ki? Benim gözlemlerim sonucunda içeriğin en altına koyulan reklamlar, içeriğin sağına dayalı üstteki reklamlar en çok kazandıran reklam yerleşimleridir. Buraya tıklayarak Google’ın reklam yerleşimi konusundaki tavsiyelerini okuyabilirsiniz.

Kısaca anlatmak gerekirse Adsense’den daha fazla para kazanmanın 2 temel yolu var,

  • Adsense reklamlarının mevcut olduğu bir konu belirlemek ve o konu ile ilgili içerik üretmek
  • Doğru reklam yerleşimi yapmak(yukarıda bahsettiğim gibi)

Sizin de Adsense’den daha fazla para kazanmak için yapılması gerekenler ile ilgili fikirleriniz varsa yorum bölümünden fikirlerinizi benimle paylaşabilirsiniz 🙂

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

4 Yorum
  1. Melih
    • Kazandiran
  2. Zeynep
    • Kazandiran

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+