4 Adımda yazı yazarak para kazanın

4 adımda yazı yazarak para kazanın

4 adımda yazı yazarak para kazanın

Son yıllarda en çok tercih edilen internetten para kazanma yöntemlerinden bir tanesi olan yazı yazarak para kazanmak aslında zor bir şey değildir. Bu işten para kazanabilmek için sadece bazı özelliklere sahip olmanız gerekmektedir.

Bu özelliklerden bazıları şunlardır: Yazı yazmayı sevmek ve her türlü konuda yazı yazabilecek kapasitede olmak, sorumluluk duygusu gelişmiş olmak, araştırmacı bir kişiliğe sahip olmak(her konuda yazı yazabilmek için araştırma yapmalısınız ne de olsa insan her şeyi bilemez değil mi= 🙂 )

Bu özelliklere sahip olan kişiler kolayca yazı yazarak para kazanabilir. Kolay diyorum çünkü zor değil 🙂 4 adımda yazı yazarak para kazanın diye başlık atmamın sebebi de bu işin sanılandan daha kolay olması. Neyse daha fazla gevezelik etmeden başlıyorum 🙂

4 Adımda yazı yazarak para kazanın

1.Webmaster forumlarına üye olun ve ilan açın

Yapmanız gereken ilk şey müşterileri bulacağınız bir webmaster forumuna kayıt olmak ve müşterilerle bu forumlar aracılığıyla iletişime geçmek. Bu forumlarda yazı yazdırmak isteyen webmasterlar ve firma sahipleri oluyor. Şu anda en çok işinize yarayacak olan webmaster forumu wmaraci.com’dur. Wmaraci.com adresine gidin ve kayıt olun. Kayıt olduktan sonra wmaraci.com/forum adresine girin ve makale işleri adlı bölüme ilanınızı açın. İlan açmakla ilgili birkaç ipucu,

 • İlan açmadan önce ilan veren diğer kişilere bakmanızı tavsiye ederim. Nasıl ilan açmışlar, ilan başlıkları ne, kaç paraya yazı yazıyorlar vs.
 • İlk ilanınızda bu işe yeni başladığınızı ve referans olarak piyasanın altında ücretlere yazı yazacağınızı belirtin. Bu sayede başlangıçta müşteri toplamış ve çevre edinmiş olursunuz.
 • Piyasada her 100 kelime başına 1 TL ücret ödenmektedir. Yani yazdığınız 200 kelimelik bir makale için 2 TL kazanırsınız. Ama başlangıçta siz 100 kelime için 50 kuruş alacağınızı belirtirseniz birçok kişi size makale yazdırmak için başvuracaktır. Bu kişilerle anlaştıktan sonra iş bitiminde sizi değerlendirmelerini isteyebilirsiniz ve bir sürü referansınız olmuş olur. Bundan sonra başka müşterilerle çalışmak için elinizde bir referans listesi var.
 • Açtığınız ilanda iletişim bilgilerinizi açıkça belirtin. İster forum üzerinden özel mesaj atmalarını isteyin, ister telefon numaranızı, facebook adresinizi ya da skype adresinizi bırakın ve müşterinin sizinle iletişime geçmesini kolaylaştırın.
 • İlanınızda nasıl ödeme alacağınızı belirtmeniz gerekir. Size tavsiyem elinizde olan tüm ödeme seçeneklerini kullanmanız. En çok kullanılan ödeme seçenekleri Paypal, banka havalesi ve mobil ödeme.

2.Kişi ile anlaşın ve yazdığınız yazıyı teslim edin

Açtığınız ilan sayesinde insanlar size ulaşacak ve sizle iş yapmak isteyeceklerdir. Bu insanlarla anlaştığınız zaman belli bir miktarda yazı için, belli bir süre almış olacaksınız. Yani diyelim ki adam size 10 tane 250 kelimelik sağlık konusu ile yazı siparişi verdi ve dedi ki “Verdiğim siparişi yarın öğlene kadar istiyorum” size uygunsa tamam deyip anlaşacaksınız, uygun değilse kendi fikrinizi söyleyeceksiniz ve o şekilde anlaşmaya çalışacaksanız.

İşveren kişi ile anlaştıktan sonra belirlenen süre içerisinde yazıları teslim ettiğiniz zaman paranızı alacaksınız.(Eğer çok referansınız olursa ilk önce parayı talep edebilirsiniz ama bu zamanla olacak bir şey.) Yazı yazarak para kazanmak konusunda mutlaka müşteri ile anlaştığınız zamanda yazdığınız yazıları teslim etmelisiniz. Yani adamla yarın için anlaştıysanız yazıları yarın teslim etmelisiniz. Aksi takdirde sizin için şikayet konusu oluşturabilirler.

3.Ödemeyi alın

Yazdığınız yazıları teslim ettikten sonra sıra geldi ödemenizi almaya. Yukarıda bahsetmiştim, ödeme alabilmek için en çok tercih edilen yöntemler Paypal, banka havalesi ve mobil ödeme. Bu ödeme yöntemlerinin en az 1 tanesine sahip olmanızı tavsiye ederim.(özellikle Paypal ve banka hesabı.)

4.Yazı yazarak para kazanma işini en iyi şekilde öğrenerek daha fazla para kazanın

Sadece yazı yazarak ev geçindiren insanların olduğunu biliyor musunuz? Yazı yazarak para kazanmak birçok kişi için sadece ek gelir fırsatı ama aslında çok daha büyük bir iş bu. Eğer aklınızda yazı yazarak para kazanmak varsa size çok kaliteli bir eğitim seti tavsiye ediyorum: Yazıtör Starter. Bahsettiğim bu rehbere ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4 adımda yazı yazarak para kazanın yazımızın sonuna geldik 🙂 artık harekete geçerek yazı yazarak para kazanmak ister misiniz?

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

4 Yorum
 1. TasarımEkibi
  • aly
 2. kadir handan
  • Kazandiran

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+