3 Adımda satış ortaklığı ile para kazanmak

3 Adımda satış ortaklığı ile para kazanmak

3 Adımda satış ortaklığı ile para kazanmak

Satış ortaklığında(satış ortaklığı nedir” diyorsan tıkla) ve hayatın genelinde başarılı olmanın değişmez bir kuralı vardır: Basite almak. Bu yüzden bu yazıda sizlere 3 adımda satış ortaklığı ile para kazanmayı anlatacağım. Satış ortaklığı karışık veya zor bir iş değildir. Bu yüzden herkes satış ortaklığını kolaylıkla yapabilir.

Herkes kolaylıkla satış ortaklığı yapabilir dedim ama, bu işi öğrenmeden hiç kimse başarılı olamaz. Bu yüzden öncelikle sistemi öğrenmek gerekir. Bu sebepten dolayı alttaki 3 adımı dikkatle okumanızı tavsiye ediyorum…

3 Adımda satış ortaklığı ile para kazanmak

1.Satış ortaklığı ağına katılmak

İlk adımımız bir satış ortaklığı ağına katılmak olacak. Ülkemizde kaliteli satış ortaklığı ağları mevcuttur. Ben size aşağıda kendimin de kullandığı 3 satış ortaklığı ağını tavsiye edeceğim ama daha öncesinde satış ortaklığı ağının ne demek olduğundan bahsedeyim.

Satış ortaklığı ağları, içerisinde pazarlamaya müsait ürün veya hizmetleri barındıran sistemlerdir. Yani siz bu ağlara kayıt olarak içerisindeki ürünleri pazarlayacaksınız. Benim kullandığım ve sizlere de tavsiye ettiğim 3 tane yerli satış ortaklığı firması var bunlar,

Yukarıdaki satış ortaklığı ağlarının hepsi kaliteli ve güvenilir ağlar. Hepsini ayrı ayrı incelemenizi tavsiye ederim. Yabancı dil biliyorsanız yerli satış ortaklığı ağlarıyla uğraşmanızı tavsiye etmem. Çünkü yabancı satış ortaklığı ağları dolar cinsinden ödeme yaptığı için Türk lirasına göre çok daha yüksek kazançlar sağlama şansınız vardır. Dünyanın en iyi satış ortaklığı ağı ise Clickbank’tir.(buraya tıklayarak Clickbank hakkında bilgi edinebilirsiniz.)

Eğer İngilizce biliyorsanız işe kesinlikle Clickbank ile başlayın ama eğer bilmiyorsanız sorun yok. Yerli satış ortaklığı ağları ile de çok iyi para kazanmanız mümkündür.

2.Ürün seçimi

Bir satış ortaklığı ağına kayıt olduysanız, sıra geldi pazarlayacağınız ürünü seçmeye. Ürün seçimi satış ortaklığından para kazanmakta çok önemli rol oynar. Bu yüzden en dikkatli olmanız gereken adım bu adım. İşte ürün seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar,

  • Ürün seçerken öncelikle ürünün sizde uyandırdığı hisleri göz önünde bulundurmalısınız. Ürün kaliteli mi? kullanan kişiler memnun kalmış mı? internette ürün hakkında olumsuz yorum var mı? Ürün seçerken bu gibi soruları kendi kendinize mutlaka sormalısınız.
  • Ürün fiyatının benzer ürünlerle olan karşılaştırmasını mutlaka yapın. Çünkü diğer ürünler sizin pazarlamayı seçtiğiniz üründen daha ucuz ise insanlar diğer ürüne yönelebilir.
  • Ürünün satış sayfasının dizaynı güzel mi? Bu, sormanız gereken en önemli sorulardan bir tanesidir. Eğer bir ürünün satış sayfasının dizaynı müşteriyi etkileyemiyorsa ve ürünü satmak için teşvik etmiyorsa, o üründen uzak durmanızı tavsiye ederim.
  • Satış sonrası destek var mı? ürünün sahibi satış sonrası teknik destek veriyorsa, o ürün tercih sebebidir. Destek sistemi iyi olan ürünleri pazarlamaya dikkat edin ve ürünü pazarlarken bu tür noktaları ön plana çıkartın.
  • Ürün promosyon veya bonus içeriyor mu? indirim veya bonus içeren ürünler diğer ürünlere göre çok daha fazla sayıda satılır. Eğer pazarlamayı seçtiğiniz ürün bonusa ya da indirime sahipse pazarlama aşamasında bunu mutlaka belirtin.

Yukarıda bahsettiğim noktalara dikkat ederek pazarlayacağınız ürünü veya hizmeti seçebilirsiniz. Unutmayın, ürün seçimi para kazanmanızda çok büyük rol oynar. Eğer seçtiğiniz ürüne kimse rağbet göstermiyorsa, para kazanmanız çok zordur. Bu yüzden yukarıda hazırladığım listede yazılanlara dikkat ederek bir ürün veya hizmeti pazarlamayı seçmenizi tavsiye ederim.

Sıra geldi ürünü pazarlayıp, para kazanmaya...

Sıra geldi ürünü pazarlayıp, para kazanmaya…

3.Seçtiğiniz ürünü pazarlamak

İnternette satış ortaklığını yaptığınız ürünü pazarlamak için birçok platform bulunmaktadır. Önemli olan bu platformları en verimli şekilde kullanmaktır. Benim size tavsiyem pazarladığınız ürünün kategorisi ile ilgili bir blog açın(blog açmak hakkında bilgi edinmek için tıklayın) ve ürünü bu bloğunuz aracılığıyla pazarlayın.

Mesela pazarladığınız ürün bir zayıflama hapı ise zayıflama ile ilgili bir blog açın ve bu blog sayesinde ürünü pazarlayın. Bu sistem satış ortaklığından para kazanmanın en iyi yollarından bir tanesidir. Tavsiye ettiğim diğer platformlar ise Facebook(öğrenmek için tıklayın) ve YouTube’dur(öğrenmek için tıklayın.) Bu iki sosyal medya sitesinden seçtiğiniz ürünü pazarlayabilirsiniz. Aşağıya ürününüzü pazarlarken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bir şeyler yazdım,

  • Ürününüzü ilgili kişilere pazarlayın. Zayıflamak isteyen birisine zayıflama ürünü satabilirsiniz. Ama gidip teknoloji sitesi açıp sitenin içine zayıflama reklamı koymayın, tutmaz.
  • En etkili şekilde para kazanmak için ilgili kişilere ulaşabileceğiniz forumları kullanmaya özen gösterin. Forumlarda tavsiye niteliğinde mesaj ve konular paylaşarak ürününüzü pazarlayın.
  • Pazarladığınız ürün ile ilgili bir blog açmak size çok para kazandırabilir. Blog açmak hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Sosyal medya sitelerini çok iyi kullanın. Açtığınız bloğa buradan ziyaretçi çekebilirsiniz ve bu sayede para kazanabilirsiniz.

Size 3 adımda satış ortaklığı ile para kazanmak başlıklı bu yazımda, işleri olabildiğince basite alarak anlatmaya çalıştım. Satış ortaklığı öyle bir şeydir ki, insan her geçen gün yeni şeyler öğrenir. Satış ortaklığına yeni başlayan arkadaşlara mutlaka her geçen gün bilgisine bilgi katmasını ve bildiklerini uygulamaya geçirmesini tavsiye ediyorum.

Satış ortaklığı hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız, buraya tıklayarak satış ortaklığı nasıl öğrenilir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca buraya tıklayarak piyasadaki en kaliteli satış ortaklığı eğitim setlerinden bir tanesi olan Goomass satış ortaklığı eğitim setini inceleyebilirsiniz. Konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum bölümünden bana iletebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalın… 🙂

Yazar hakkında bilgi

Kazandiran

www.paraicin.com adresinde Türk insanına para kazandırabilmek amacıyla yazı yayınlayan Satış ortaklığı, blogculuk ve borsa hakkında deneyimli kişi.

Yanıt yok

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok sevdiğim, doğru bir söz
Google+